Subota, 03.10.2009.

23:22

Poraz Bordoa, Lion prvi

Šampion francuske Bordo izgubio je od Sent Etijena 3:1 u osmom kolu Lige 1 i prepustio lidersku poziciju Lionu koji je sa 2:0 nadigrao Lans.

Monpelje je sa 3:2 slavio u Grenoblu, za koji je prvi gol postigao Danijel Ljuboja, a istim rezultatom je Nica na svom terenu pobedila Valensijen. PSŽ je igrao samo 1:1 sa Nansijem dok su do minimalnih pobeda došli Okser u Renu (Pedreti) i Sošo protiv Le Mana (Martin).

Grenobl za koji su svih 90. minuta igrali Milivoje Vitakić i strelac prvog gola Danijel Ljuboja već je posle prvih 45. minuta gubio od Monpeljea. Ljuboja je golom u 47. minutu smanjio na 2:1, ali je samo tri minute kasnije Džodić svojim drugim golom vratio prednost od dva pogotka gostima. Do kraja meča Duize je samo uspeo da pogodi za konačnih 3:2.

Valensijen je u prošlom kolu bio bolji od Marseja ali je tim Milana Biševca u subotu izgubio od Nice iako je do 67. minuta imao dva gola prednosti.

Aktuelni šampion Bordo gostovao je u Sent Etijenu i izgubio sa viskih 3:1. Fernandez i Ilan su doneli dva gola prednosti za domaće, Žusi je iz penala u 68. minutu smanjio za ’Žirondince’ ali je tri boda Sent Etijenu potvrdio Paje fantastičnim pogotkom u poslednjem minutu.

U poslednjem meču dana Lion je sa 2:0 rutinski savladao u gostima Lans i preuzeo vodeće mesto na tabeli posle kiksa Bordoa. Nenad Kovačević je igrao svih 90. minuta, dok je Dejan Milovanović u igru ušao u 84. minutu.

Poslednja tri meča igraju se u nedelju, a sastaju se Bulonj – Lil, Tuluz – Lorien i Marsej – Monako.