Četvrtak, 01.10.2009.

21:49

LE: debakl Slavije, gol Žigića

U mečevima 2. kola Lige Evrope u grupama A-F, najubedljiviju pobedu zabeležio je Lil u Pragu protiv Slavije (5:1), a ubedljiv je bio i Dinamo u Temišvaru (3:0).

U derbiju kola Anderleht i Ajaks su igrali 1:1 u grupi A, a Valensija je sa 3:2 savladala Đenou u grupi B. HSV je u grupi C bio siguran protiv Hapoela sa 4:2, dok je do prve pobede u grupi E došla Roma koja je sa 2:0 nadigrala CSKA iz Sofije. U grupi F Galatasaraj nije uspeo da ponovi meč iz Atine pa je igrao samo 1:1 sa Šturmom u Istanbulu.

Grupa A:

Marko Pantelić bio je u startnoj postavi Ajaksa na gostovanju u Briselu protiv Anderlehta. Posle zanimljivog ali neefikasnog prvog poluvremena Ajaks je poveo od 73. minuta golom Denisa Romedala, ali je bod za prvo mesto na tabeli Belgijancima doneo Leger u 85. minutu iako je Anderleht tri minute ranije ostao bez Damea koji je dobio crveni karton. U meču koji je u četvrtak privukao najviše pažnje zbog sukoba navijača, Dinamo je u Temišvaru slavio sa ubedljivih 3:0. Strelci za zagrepčane bili su Badelj u 8, Samir u 53. i Morales u 60. minutu igre.

Anderleht – Ajaks 1:1 (0:0)
Leger 85 - Romedal 73
Temišvar – Dinamo Zagreb 0:3 (0:1)
Badelj 8, Samir 53, Morales 60

Tabela: Anderleht 4, Dinamo Zagreb 3, Ajaks 2, Temišvar 1

Grupa B:

Najviše golova bilo je u grupi B, čak 11. Lil je deklasirao Slaviju u Pragu sa 5:1, iako su Česi vodili posle prvih 45 minuta golom Belaida iz penala u šestom minutu. U nastavku meča Francuzi su eksplodirali i golovima Sučija, Fraua, Sukea i dvostrukog strelac Žervinja ponizili domaći tim. U jednom od derbija kola Valensija je kao domaćin savladala Đenou, a strelac jednog gola za 'slepe miševe' bio je Nikola Žigić u 56. minutu. To je bio gol za preokret jer su prethodno pogađali Flokari u 41. minutu za goste i Silva u 52. za Špance. U 73. minutu Karja je izjednačio iz penala, ali je pobedu Valensiji ipak doneo David Vilja u 81. minutu, takođe iz penala.

Slavija Prag – Lil 1:5 (1:0)
Belaid 6p - Suči 47ag, Frau 71, Žervinjo 85, 90, Suke 89
Valensija – Đenoa 3:2 (0:1)
Silva 52, Žigić 56, Vilja 81p - Flokari 41, Karja 73p

Tabela: Valensija 4, Lil 4, Đenoa 3, Slavija Prag 0

Grupa C:

Škotski Seltik ni posel drugog kola nije uspeo da dođe do pobede u grupi C, ali je ipak došao do boda protiv Rapida. Već u četvrtom minutu meča Jelavić je doneo prednost ekipi iz Beča, ali je u 21. minutu Mekdonald izjednačio za Seltik, i kako se ispostavilo postavio konačan rezultat meča. U drugom duelu u grupi Hamburg je na svom terenu sa 4:2 savladao Hapoel iz Tel Aviva i izbio na prvo mesto na tabeli. Dvostruki strelac za HSV bio je mladi reprezentativac Švedske Markus Berg, a pogađali su još Elia te Ze Roberto.

Seltik – Rapid Beč 1:1 (1:1)
Mekdonald 21 – Jelavić 4
Hamburger SV – Hapoel 4:2 (3:1)
Berg 5, 12, Elia 40, Ze Roberto 78 - Šehter 37, Jeboa 62

Tabela: Rapid Beč 4, Hamburg 3, Hapoel 3, Seltik 1

Grupa D:

Samo jedan gol postignut je na dva meča u grupi D, a strelac je bio Silva za Sporting u pobedi nad Hertom. Ventspils i Herenven su igrali bez golova pa je lisabonski klub ubedljivo prvi u grupi sa maksimalnih šest bodova, dok drugoplasirani Ventspils ima tek dva. Nemanja Pejčinović i Gojko Kačar igrali su od prvog minuta za berlinski tim, ali je Kačar napustio igru u 67. minutu.

Sporting Lisabon – Herta 1:0 (1:0)
Silva 17
Ventspils – Herenven 0:0 (0:0)

Tabela: Sporting 6, Ventspils 2, Herenven 1, Herta 1

Grupa E:

Posle poraza od Bazela u prvom kolu Roma je u drugom sa 2:0 savladala CSKA iz Sofije i potpuno se vratila u borbu za prvo mesto. Na ruku Rimljanima išao je i poraz Bazela u Londonu od Fulama (1:0), pa je engleski klub trenutno lider grupe sa četiri boda. Jedini gol na 'Krejven Kotidžu' postigao je Deni Marfi u 57. minutu, dok su bodove Romi doneli Stefano Okaka i Perota.

Roma – CSKA Sofija 2:0 (2:0)
Okaka 19, Perota 23
Fulam – Bazel 1:0 (0:0)
Marfi 57

Tabela: Fulam 4, Bazel 3, Roma 3, CSKA Sofija 1

Grupa F:

Galatasaraj je pre dve nedelje ponizio PAO u sred Atine, ali u četvrtak nije uspeo da pobedi Šturm pred svojim navijačima. Štaviše, tim iz Graca je poveo u 45. minutu golom Bihlera, ali je Milan Baroš ipak spasao bod truskom timu. Panatinaikos je uspeo da se oporavi od šoka iz prvog kola i dođe do minimalne pobede u Bukureštu protiv Dinama. Jedini strelac za 'zelene' bio je kapiten karagunis u 79. minutu. Galatasaraj je propustio šansu da pobedeom odmakne rivalima na tabeli i već posle dva kola da se približi narednoj fazi takmičenja, pa sada ima samo bod prednosti nad Grcima i Rumunima.

Dinamo Bukurest – Panatinaikos 0:1 (0:0)