Ponedeljak, 31.08.2009.

01:15

BiH: Velež i Borac neporaženi

Fudbaleri mostarskog Veleža i banjalučkog Borca i dalje su jedine neporažene ekipe posle pet kola u Premijer ligi BiH.

Velež je sa 1:0 bio bolji od Leotara u gostima dok je Borac remizirao sa Zvijezdom (1:1). U subotu su do pobeda došli još Laktaši nad Olimpikom (4:0), te Čelik protiv Modriče (1:0). U derbiju kola Slavija i Sarajevo su igrali bez pobednika (1:1) u nedelju kada su do sigurnih pobeda došli Zrinjski protiv Rudara (3:1) i Široki Brijeg protiv Slobode (2:0). U ponedeljak igraju Sarajevo i Travnik.

Velež je sa sjajnim igrama nastavio i na gostovanju u Trebinju gde su minimalnim rezultatom savladali Leotar, a jedini gol na ’Policama’ postigao je Šečić u 28. minutu. Borac je prekinuo seriju od četiri vezane pobede ali je ipak otišao neporažen iz Gradačca gde je igrao 1:1 sa Zvijezdom. Delić je doveo domaće u vođstvo posle pola sata igre, a bod gostima doneo je Bilbija u 74. minutu pogotkom iz slobodnog udarca.

Najubedljiviju pobedu zabeležili su Laktaši koji su sa 4:0 deklasirali sarajevski Olimpik. Petković je bio dvostruki strelac, u 37. i 57. minutu, a u međuvremenu su pogađali Stanojević u 42. i najbolji strelac lige Vladimir Karalić koji je tri minute kasnije postigao svoj šesti gol u prvenstvu.

Minimalnu pobedu u ovom kolu ostvario je i Čelik koji je golom Vidovića u devetom minutu savladao Modriču.

U sarajevskom derbiju Slavija je u istočnom delu prestonice igrala sa Željezničarom 1:1. Gosti su poveli već u drugom minutu kada je Cocalić savladao Mladena Lučića posle prvog kornera na utakmici. Slavija je u nastavku meča igrala otovrenije, stvorila nekoliko šansi, a izjednačenje je stiglo tek u 68. minutu. Simić je izveo korner sa desne strane, a najspretniji u kaznenom prostoru gostiju bio je Bojan Regoje koji je savladao Šehića.

"Nisam zadovoljan bodom. Rano smo poveli, Slavija se otvorila, ali nismo zanali da to iskoristimo za pobedu. Mislim da je sudija pokvarilo derbi jer su obe ekipe na kraju nezadovoljne suđenjem Vladimira Dominkovića", izjavio je trener Željezničara, Amar Osim.

Trener Slavije Zoran Erbez, takođe nije bio zadovoljan bodom, dok suđenje nije hteo da komentariše.

"Pogodak na samom početku je promenio sam tok utakmice. Uspeli smo da izjednačimo, ali ne i da pobedimo. Predstoji nam pauza od petnaest dana I mini ciklus priprema za gostovanje u Prijedoru, odakle moramo doneti tri boda".

Kao što se i očekivalo, u poslednja dva meča Premijer lige BiH u nedelju, Široki i Zrinjski su zabeležili sigurne pobede. Široki je na ’Pecari’ savladao Slobodu sa 2:0, dok je aktuelni šampion u Mostaru nadigrao Rudara sa 3:1 i zabeležio prvi trijumf u novoj sezoni.

U poslednjem meču kola u ponedeljak se sastaju Sarajevo i Travnik.