Četvrtak, 27.08.2009.

23:14

LE: Kačar junak Herte!

Fudbaleri Herte pobedili su Brondbi 3:1 i ukupnom rezultatom 4:3 plasirali se u Ligu Evrope, a najzaslužniji za uspeh Berlinaca bio je Gojko Kačar.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Reprezentativac Srbije postigao je dva gola protiv Danaca i preokrenuo rezultat. Plasman u grupnu fazu obezbedili su i Verder, Everton, Ajaks, Lacio, Galatasaraj, Fenerbahče, HSV, Viljareal, Roma, kao i zagrebački Dinamo koji je pored Partizana jedini klub iz bivše SFRJ kojem je to uspelo. Valensija je bila ubedljiva protiv Stabeka (4:1), a treći gol postigao je Nikola Žigić.

Ajaks je pobedio Slovan u Bratislavi sa 2:1 i plasirao se ukupnom pobedom 7:1, a ubedljivi u dva meča bili su i Everton protiv Sigme (5:1), Galatasaraj protiv Levadije (5:1), Viljareal protiv NAK Brede (9:2) kao i Roma protiv košica koja je u prvom meču igrala 3:3, ali u revanšu u Rimu deklasirala Slovake sa 7:1.

Zenit nije uspeo da preokrene rezultat iz Portugala gde je izgubio sa 4:3 od Nacionala jer je u Sankt Peterburgu bilo samo 1:1. Jedini predstavnik Bosne i Hercegovine, Sarajevo je izgubilo od Kluža ukupnim rezultatom 3:2, a Dinamo je izgubio u Škotskoj od Hartska 2:0, ali im je zaliha iz prvog meča (4:0) omogućila plasmana dalje.

Najveći preokret u revanš mečevima napravio je Dinamo iz Bukurešta protiv Libereca. Rumune je UEFA kaznila zbog divljanja navijača u prvom meču službenim rezultatom 3:0, ali su ipak uspeli da u gostima nadoknade deficit, i posle penala (9:8) eliminišu Čehe.

Najveće iznanađenje priredio je bečki Rapid koji je zahvaljujući golu u gostima eliminisao englesku Aston Vilu. Rapid je pre sedam dana pobedio u Beču 1:0, a u Birmingemu je bilo 2:1 za domaće. Vila je vodila 2:0 do 76. minuta kada je veliku radost gostujućim navijačima doneo Jelavić.

Vrlo ubedljiva bila je i Valensija koj je posle 3:1 u gostima, deklasirala Stabek i u Španiji sa 4:1. Strelac trećeg gola za 'slepe miševe' bio je reprezentativac Srbije Nikola Žigić u 77. minutu.

Veliku šansu propustio je Liteks koji je posle pobede u Belorusiji nad BATE Borisovom (1:0) doživeo debakl u Loveču posle produžetaka (4:0) i oprostio se od evropskih utakmica.

Roma je deklasiral Košice sa 7:1, a dominirao je kapiten ’vučice’ Frančesko Toti sa tri gola. Skoro isto ubedljiv bio je Viljareal protiv Brede (6:1).

Herta je izgubila od Brondbija pre sedam dana 2:1, a Danci su i u Berlinu poveli preko Razmusena u 51. mitutu. Ipak, Berlinci su u poseldnjih 15. minuta urakmice, predvođeni sjajnim Gojkom Kačarom došli do velikog preokreta. Kačar je prvo u 75. minutu izjednačio golom glavom posle kornera, a pet minuta kasnije Dardai je sjajnim golom sa dvadesetak metara preokrenuo rezultat. Konačan rezultat i plasman Herti u Ligu Evrope obezbedio je svojim drugim golom mladi Srbin, koji je ponovo pogodio mrežu glavom, ovaj put lepše nego deset minuta ranije.

Rezultati revanš mečeva plej-ofa za Ligu Evrope (u zagradi je ukupan rezultat dvomeča):
Aktobe - Verder Bremen 0:2 (ukupno 3:8)
Karabah – Tvente 0:0 (1:3)
Amkar Perm – Fulam 1:0 (2:3)
Dinamo Moskva - CSKA Sofija 1:2 (1:2)
Hapoel Tel Aviv – Teplice 1:1 (3:2)
Sigma Olomuc – Everton 1:1 (1:5)
Herta – Brondbi 3:1 (4:3)
Slovan Bratislava - Ajaks Amsterdam 1:2 (1:7)
Zenit St. Peterburg – Nacional 1:1 (4:5)