Hrabri Partizan u Ligi Evrope!!!

Fudbaleri Partizana pobedili su Žilinu 2:0 (0:0) i ukupnim rezultatom 3:1 plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope za sezonu 2009/2010.

Aleksandar KovačevićIzvor: B92 Srbija

Partizan je sjajno odigrao u Slovačkoj i golovima Lamin Dijare i Brane Ilića u drugom poluvremenu obezbedio plasman u najmasovnije evropsko takmičenje koje se od ove sezone igra u novom formatu. Slaviša Jokanović je promenio sastav tima i formaciju za razliku od meča od pre sedam dana kada je u Beogradu bilo 1:1. Žreb za Ligu Evrope je u petak od 13h uz direktan prenos na B92.

Trener Partizana, Slaviša Jokanović nije mogao da računa na povređenog Almamija Moreiru, pa je za razliku od prvog meča u veznom redu igrao Branislav Jovanović, kao i Radosav Petrović koji je odradio kaznu. Jokanović je menjao i u zadnjoj liniji gde je umesto Gorana Gavrančića stavio Mladena Krstajića, a desno Sinišu Stevanovića. Brana Iilić je takođe igrao u startnoj postavi umesto Klea, pa je jedini klasični napadač bio Lamin Dijara.

U 12. minutu Partizan je imao prvu priliku za gol. Brana Ilić je ubacio loptu sa desne strane, a posle gužve u kaznenom prostoru Adem Ljajić je pokušao petom da savlada Perniša, ali nije dobro šutirao.

Mnogo bolju šansu da dođu do prednosti imali su fudbaleri Žiline u 28. minutu. Posle akcije iz kornera, Leitner je ubacio loptu, a Pečalka sa nekoliko metara sjajno šutirao glavom, ali je Božović fantastično reagovao i paradom sačuvao gol Partizana.

Do kraja poluvremena Partizan nije uspeo da stvori ozbiljniju gol šansu iako je duže imao loptu u svom posedu. 'Crno-beli' su imali i više šuteva ka golu rivala (8-3), ali ni jedan udarac nije ozbiljno ugrozio gol Slovaka.

Posle dest minuta igre u drugom delu, Slaviša Jokanović je napravio prvu izmenu. Umesto Mladena Krstajića, koji je veći deo prvog poluvremena odigrao sa bolnom grimasom na licu, ušao je Srđa Knežević.

1:0 za Partizan, 59. minut!!! Posle akcije Ivana Obradovića na levoj strani i centaršuta u peterac, Lamine Dijara je bio brži od protivničke odbrane i ubacio loptu u nebranjeni deo gola.

2:0 za Partizan, 65. minut!!! Brana Ilić je sjajnom solo akcijom prešao tridesetak metara po levoj strani, ušao u sredinu i sa 16 metara snažnim udarcem poslao loptu uz desnu stativu gol Perniša.

U 74. minutu Žilina je prvi put zapretila posle golova srpskog šampiona. Piaček je probao sa 20ak metara, ali je lopta otišla pored stative. Odmah u sledećem napadu Rilke je istrčao sam na Božovića koji je bio brži i uhvatio loptu upućenu u prazan prostor.

U 85. minutu trener Partizana je napravio i treću izmenu. Umesto mladog Siniše Stevanovića ušao je iskusni Goran Gavrančić koji je zauzeo mesto na desnoj strani odbrambene linije.

Do kraja meča odbrana Partizana je lako zaustavljala napade Žiline i uz pomoć veznog reda koji je sjajno čuvao loptu odbranila vođstvo i pobedu.

Utakmica u Žilini je prošla bez incedentata među navijačima osim manjeg sukoba koji su inicirali navijači domaćeg tima, 'šošoni', pred početak meča

Stadion: Pod Dubnom, gledalaca: 10.650, sudije: Volkvarc, Jensen, Kristensen (Danska), strelci: Dijara 59, Ilić 65

Žuti kartoni: Pečalka, Lijetava, Kobilik (Žilina), Ljajić, Dijara, (Partizan).

Žilina: Perniš, Pečalka, Mraz (Kobilik 71'), Pjaček, Lejtner, Širek, Viskočil (Rilke 64'), Jež, Cimakuridze, Adauto (Lijetava 63'), Oravec.

Partizan: Božović - Stevanović (Gavrančić 84'), Obradović, Đorđević, Krstajić (Knežević 55') - Jovanović (Fejsa 66'), Petrović, Tomić, Ljajić, Ilić - Dijara.

LE: Kačar junak Herte!

Fudbaleri Herte pobedili su Brondbi 3:1 i ukupnom rezultatom 4:3 plasirali se u Ligu Evrope, a najzaslužniji za uspeh Berlinaca bio je Gojko Kačar.

Fudbal četvrtak 27.08. 23:14 Komentara: 60

Silvan Distan u Evertonu

Ekipa Evertona postigla je dogovor sa odbrambenim igračem Portsmuta Silvanom Distanom, koji bi trebalo da odradi lekarski pregled u četvrtak uveče.

Fudbal četvrtak 27.08. 20:18 Komentara: 0

Eduardo pod istragom?

Predsednik UEFA Mišel Platini izjavio je da bi reprezentativac Hrvatske Eduardo da Silva mogao da se nađe pod istragom zbog simuliranja penala protiv Seltika.

Fudbal četvrtak 27.08. 18:39 Komentara: 27