Petak, 31.07.2009.

13:36

Doživotna kazna za Čao Šitonga

Kineski fudbaler Čao Šitong kažnjen je doživotnom zabranom igranja fudbala zbog napada na sudiju.

Još petorica igrača dobila su suspenzije od dve i tri godine, saopštio je nacionalni savez te zemlje (CFA). Šitong igra za Tjandjin, a incident se dogodio 26. jula na prvenstvenoj utakmici sa Pekingom, koju je njegova ekipa izgubila sa 3:1.

Glavni sudija He Žibao na tom meču u drugom poluvremenu isključio je trojicu igrača Tjandjina.

Na kraju utakmice Čao je sa nekoliko saigrača počeo da viče na sudiju, a zatim je pokušao da prodje pripadnike obezbedjenja kako bi se fizički obračunao sa arbitrom.

Incident je trajao 20 minuta, pre nego što su pripadnici obezbedjenja u potpunosti smirili situaciju.

"Nadamo se da će se klubovi potruditi da edukuju svoje trenere i igrače kako bi se u budućnosti sprečili ovakvi incidenti", rekao je Vang Sjaoping, direktor disciplinske komisije CFA.