Petak, 10.07.2009.

20:57

UB: fudbaleri Srbije osmi

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Francuske 6:5 posle izvođenja jedanaesteraca, pa je zauzela osmo mesto na Univerzijadi.

Francuska je povela u 45. minutu golom Antoana Moroa, a izjednačenje ekipi Srbije doneo je Vojo Ubiparip golom iz jedanaesterca u 64. minutu. Utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1, a izabranici trenera Branka Vukašinovića bili su neuspešni sa "bele tačke" nakon čega su "trikolori" pobedili sa 6:5.

Reprezentativci Srbije odigrali su četiri utakmice, a zabeležili samo jednu pobedu. Prvo su izgubili od Velike Britanije 1:0, potom su pobedili Meksiko sa ubedljivih 3:0, a onda su usledila dva poraza na penale. Prvo od Japana 3:2, a onda i ovaj poslednji od Francuske.

Reprezentacija Češke zauzela je peto mesto na fudbalskom turniru pošto je pobedila Južnu Koreju sa 2:0.

U finalnom meču u petak 21 sat na stadionu Partizana igraju reprezentacije Ukrajine i Italije.