Nedelja, 05.07.2009.

23:22

Velez šampion Klausure

Fudbaleri Veleza osvojili su sedmu titulu prvaka Argentine (petu u Klausuri) pošto su u poslednjem kolu savladali do ovog kola vodeći Urakan sa 1:0 (0:0)

U veoma uzbudljivom meču koji je obeležio veliki broj prilika, ali i prekid zbog nevremena u Buenos Ajresu, Velez je do velike pobede došao kontroverznim golom Moralesa u 83. minutu. Velez je šansu da povede propustio još u 25. minutu kada je Ernan Lopez promašio penal, tačnije golman gostiju Gaston Monzon zaustavio njegov šut.

Velez je tako uspeo da trijumfuje u verovatno poslednjem šampionatu Klauzure jer bi od sledeće godine sistem šampionata trebao da se promeni, ali to još uvek nije definitivno.

Urakan je bio prvi na tabeli do ovog kola sa bodom prednosti nad Velezom, ali najefikasniji tim lige nije uspeo da osvoji potreban bod na stadionu ’Hoze Amalfitani’ u predgrađu Buenos Ajresa Boedi.

Početak utakmice bio je odložen celih sat vremena pošto je padao grad veličine oraha. Odlučujući pogodak postignut je u 83. minutu kada je Morales postigao gol, ali je pogotku prethodio ogičigledan faul nad Monzonom. Sudija nije reagovao na proteste gostujuće ekipe tako da je nepunih deset minuta usledilo veliko slavlje fudbalera i navijača Veleza, kome je prethodila tuča između fudbalera obe ekipe.

Besni navijači Urakana iskazali su svoje nezadovoljstvo bacanjem predmeta na teren, a najgore je prošao jedan od dečaka koji sakupljaju lopte, koji je prevezen u bolnicu sa razbijenom glavom.

U Kopa Libertadoresu učestvovaće Boka Juniors, Lanus, River Plejt, San Lorenco i Estudijantes.

Iz najbolje argentinske lige ispali su San Martin i Himnasija Huhuj pošto su imali najslabije rezultate u poslednje tri godine. U plej-ofu za opstanak/ulazak u Prvu ligu igraće: