Četvrtak, 02.07.2009.

10:59

Estudijantes čeka rivala u finalu

Fudbaleri argentinskog Estudijantesa plasirali su se u fiinale Kopa Libertadores pošto su i u drugom polufinalnom meču, savladali urugvajski Nasional sa 2:1.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Prva utakmica istih rivala, odigrana pre nedelju dana u Buenos Ajresu, završena je pobedom Estudijantesa, 1:0. Drugio revanš polufinala igra se u četvrtak uveče, Kruzeiro brani prednost od dva gola u duelu sa Gremiom (3:1).

Susret u Montevideu je odigran pred oko 40.000 gledalaca, a pobedu Argentincima doneo je Mauro Boseli golovima u 53. i 90. minutu. Strelac jedinog pogotka za Nasional bio je Aleksander Medina u 76. minutu.

Protivnik Estudiantesu u finalu jubilarnog 50. izdanja najznačajnijeg južnoameričkog klupskog takmičenja biće pobednik brazilskog polufinala Gremio - Kruzeiro.