Nedelja, 07.06.2009.

03:04

Pobede Brazila i Argentine

Fudbaleri Brazila i Argentine zabeležili su pobede u mečevima 13. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Ekipa Karlosa Dunge pobedila je Urugvaj u Montevideu 4:0, i tako izbila na čelo tabele pošto je Paragvaj na svom terenu u Asunsionu poražen od Čilea 2:0. Brazilce je u vođstvo doveo Dani Alveš spektakularnim udarcem sa 40 metara. Do kraja poluvremena prednost je duplirao Žuan.

U drugom delu u strelce su se upisali Luis Fabijano i Kaka, koji je trenutno u centru pažnje u svetske fudbalske javnosti. Bio je to prvi trrijumf 'karioka' u Urugvaju nakon 33 godine.

Na duelu u Buenos Airesu tim Dijega Maradone pobedio je Kolumbiju 1:0, debitantskim golom defanzivca Hetafea Danijela Dijaza u 56. minutu. Argentina je sada četvrta, sa bodom manje od Čilea.

Paragvajci su neprijatno iznenadili svoje navijače i tako ispustili čelo tabele. Ekipa legendarnog Marsela Bijelse slavila je u Asunsionu pogocima Matija Fernandesa u prvom i Umberta Suaza u drugom poluvremenu.

U subotu je odigran i meč u La Pazu, gde je Venecuela savladala Boliviju sa 1:0 autogolom Rivera u 33. minutu. Utakmicu je ipak obeležilo čak deset žutih i dva crvena kartona. U oba slučaja sudija je sa terena slao igrače domaćeg sastava.

Prvo je Martins, koji je promašio penal u 23. minutu, iskljulčen zbog drugugog žutog kartona, a u samom finišu Rejes je zaradio direktan crveni.

Argentina - Kolumbija 1:0
Bolivija - Venecuela 0:1
Urugvaj – Brazil 0:4
Paragvaj – Čile 0:2