Subota, 16.05.2009.

23:59

Pobeda Viljareala, Barsa šampion

Barselona je novi šampion Španije u fudbalu, pošto je Viljareal na savladao madridski Real 3:2 u 36. kolu Primere.

Barsa, koja u nedelju igra sa Majorkom, ima osam bodova prednosti nad 'kraljevskim' klubom. Deportivo la Korunja i Hetafe remizirali su 1:1 na Rijasoru, a Osasuna i Sevilja su u Pamploni odigrali bez golova.

U dvoboju Viljareala i Reala na El Madrigalu 'žuta podmornica' je dva puta vodila, a gosti su dva puta uspeli da izjednače. Ipak, gol odluke postigao je Hoan Kapdevila u 90. minutu posle loše reakcije odbrane Reala.

Rober Pires doveo je Viljareal u vođstvo u 16. minutu posle centaršuta Ibagase, a izjednačio je Rafael van der Vart u 46. minutu posle asistencije Iguaina.

Kani je u 62. minutu ponovo doneo prednost domaćima, ali je Gonsalo Iguain u 88. minutu izjednačio uz mnogo sreće (Lopes odbranio, pa se lopta odbila od grudi Iguaina u gol). Čini se da je sudija propustio da svira ofsajd prilikom izjednačujućeg gola Reala, ali to je izgubilo na važnosti pogotkom Kapdevile.

Viljareal sada deli četvrto mesto sa Valensijom, koja u nedelju igra sa madridskim Atletikom.

Hetafe je protiv La Korunje došao u vođstvo u 46. minutu, kada je Roberto Soldado glavom postigao gol posle asistencije Davida Kortesa. Ipak, domaći Deportivo je u 86. minutu ipak osvojio bod zahvaljujući golu Rikija. Vladimir Stojković nije bio ni na klupi Hetafea.

Depor je sada sedmi sa 58 bodova, a remijem se udaljio od plasmana u Ligu šampiona. Hetafe je sakupio 38 bodova i 14. je na tabeli.

Osasuna je osvajanjem boda protiv Sevilje za korak dalje 'opasnoj zoni', dok su Andalužani već obezbedili plasman u LŠ.