Subota, 16.05.2009.

23:33

Pobeda Bordoa, PSŽ izgubio

Fudbaleri Bordoa pobedili su Le Man rezultatom 3:2 u 36. kolu francuskog šampionata i tako su napravili novi korak ka tituli prvaka.

Žirondinci sada imaju tri boda više do drugoplasiranog Marseja, koji u nedelju igra derbi kola sa Lionom. Pariz Sen Žermen izgubio je kod kuće od Oksera 2:1, tako da 'sveci' zaostaju bod za Lionom uz meč više. Utakmice Monako – Valensijen i Lorijen – Avr završene su rezultatom 1:1, Grenobl i Nansi remizirali su bez golova, a Sent Etjen i Tuluz odigrali su 2:2. Kaen je dobio Sošo 2:0.

Le Man je u Bordou prvi došao do vođstva pogotkom Entonija le Taleka, bivšeg fudbalera Liverpula, ali je domaćin do poluvremena prekorenuo pogocima Maruna Šamaka i Joana Gurkufa. Le Talek je izjednačio u 55. minutu, ali je Mark Planus u 75. minutu doneo tri boda Bordou.

Okser je u Parizu u finišu prvog poluvremena stekao ključnu prednost – Zumana Kamara postigao je auto-gol u 40. minutu, a u 45. je Irenijuš Jelen duplirao prednost.

PSŽ je do kraja uspeo samo da ublaži poraz, i to auto-golom Žan-Paskala Minjona. Mateja Kežman, bivši fudbaler Partizana, proveo je na terenu ceo meč i zaradio žuti karton.

Milan Biševac, nekadašnji igrač Crvene zvezde, igrao je do 58. minutu u remiju Valensijena u Monaku. Domaći su poveli preko Park Jong Čua, a bod gostima doneo je Joan Odel u 61. minutu.