Ponedeljak, 04.05.2009.

23:48

Gol Kerjua za trijumf Vile

Fudbaleri Aston Vile pobedili su Hal na ’Vila parku’, u poslednjoj utakmici 35. kola engleske Premijer lige.

To je Vili prvi trijumf u poslednjih deset mečeva. Ekipa Martina O’Nila ovom pobedom je prestigla Evrton na petom mestu, tri kola pre kraja. Jedini gol na meču postigao je Norvežanin Džon Kerju u 34. minutu.

Gosti koji se grčevito bore za opstanak tokom 90 minuta nisu bili u podređenoj ulozi, ali su na kraju poraženi. Hal je čak imao i više šuteva ka golu protivnika (16-15), ali pokušaji Manuča, Dosona, Marnija i Kuzana nisu završili iza Breda Fridela.

Hal je nakon ovog poraza ostao na 17. mestu na tabeli sa tri boda iznad zone ispadanja.