Nedelja, 05.04.2009.

18:11

Prvenac Jovetića, remi Juventusa

U 30. kolu Serije A Roma je slavila protiv Bolonje 2:1, Fiorentina je bila bolja od Atalante 2:1, dok je Juventus remizirao sa Kjevom 3:3.

Serđo Pelisje iz Kjeva bio je koban po "staru damu", pošto je postigao het trik i tako umanjio šanse Juventusa da dostigne vodeći Inter, koji ima šest bodova prednosti i meč manje. "Viola" je bila bolja od Atalante golovima Jovetića iz penala i Đilardina.Bolonja je na gostovanju protiv Rome poražena 2:1, a oba gola za domaće je postigao je Frančesko Toti iz penala.

Na meču Juventus - Kjevo, Pelisje je dva puta je dovodio svoj tim u vođstvo, ali je Juventus dva puta uspeo da izjednači, pa i da povede 3:2 golom Jakinte u 79. minutu. Iako je izgledalo da će Juventus ostati kandidat za skudeto, Pelisje je u 90. minutu postigao svoj treći pogodak i "iščupao" bod za Kjevo.

Četvrtoplasirana Đenova je uspela da sačuva poziciju koja vodi u Ligu šampiona na gostovanju protiv Ređine, a jedini pogodak postigao je Tijago Mota u 78. minutu.

Đenova trenutno ima dva boda više od Fiorentine, koja je zahvaljujući golovima Stevana Jovetića iz penala u 59. i Đilardina u 89. minutu pobedila Atalantu u Bergamu. Ovo je bio prvi gol Jovetića u dresu Fiorentine.

Romi su dva gola Totija iz penala (12. i 58. minut) bila dovoljna da slavi protiv gostujuće Bolonje, za koju je jedini gol postigao Maracina u 22. minutu.

Bolonji, koja se nalazi na samo dva boda iznad zone ispadanja, očajnički trebaju bodovi da se održi u ligi, ali je i posle ovog kola ostala na 17. mestu, sa tim što Leće ima šansu da je pretekne, ukoliko ostvari pobedu protiv Milana.

Kaljari je na isteku drugog poluvremena došao do vredna tri boda protiv Katanije, a strelac je bio Matri u 80. minutu. Palermo je takođe ostvario minimalnu pobedu protiv Torina pogotkom Kavanija u 51. minutu, dok je Sijena iznenadila Lacio i trijumfovala golovima Kalaja u 25. i Makaronea u 85. minutu.

Sampdorija je dva puta uspevala da povede protiv Napolija golovima Palomba u 28. i 63. minutu, ali su gosti stigli do boda preko Zalajete i Denisa..

U preostala dva meča, pobede su zabeležili milanski timovi. Inter je autogolom Isle slavio zu Udinama protiv Udinezea, dok je Miklan u samom finišu stigao do pobede nad Lečeom. Golove za ekipu Karla Ančelotija postigli su Senderos i Inzagi.