Subota, 28.03.2009.

22:54

Bosna ubedljiva u Belgiji

Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su Belgiju u gostima sa 4:2 (1:0) u petoj utakmici grupe 5.

Bosanskohercegovački reprezentativci su poveli golom Edina Džeka u sedmom minutu utakmice. Bosna je vodila sve do 65. minuta kada je Dembele izjednačio, ali su Jahić u 74, Bajramović u 80. i Misimovića u 85. minutu postigli golove za veliku pobedu tima Ćire Blaževića. Konačnih 4:2 postavio je Sonk iz penala u 89. minutu.

BiH je do pobede stigla zahvaljujuchi golovima postignutim u drugom poluvremenu. Jedini gol u prvom poluvremenu za BiH postigao je Edin
Džeko u 7. minutu, a potom su se u listu strelaca upisali i Sanel Jahić u 74, Zlatan Bajramović u 80. i Zvjezdan Misimović u 85 minutu meča.

Golove za Belgiju postigli su Musa Dembele u 65. minutu i Vesli Sonk minut pre kraja iz jedanaesterca.

Utakmica je bila prekinuta na 10 minuta, pošto su navijači BiH posle prvog gola Belgije, kojim su domaći u 64. minutu stigli do izjednačenja , napravili bakljadu.

Incidenata je, prema izveštajima medija iz BiH, bilo i pre utakmice kada su se navijači gostujuće ekipe međusobno potukli.

Reprezentacije BiH i Belgije novi susret imaće u sredu, ali u Zenici.

Fudbaleri BiH su zahvaljujući pobedi u Genku izbili na drugo mesto na tabeli grupe 4 sa devet osvojenih bodova. Belgija je četvrta sa dva boda manje.

Prvoplasirana Španija dobila je Tursku 1:0 u poslednjm meču grupe i sada ima 15 poena iz pet utakmica. Turska je treća sa osam bodova 12.

Jermenija – Estonija 2:2 (1:1)