Subota, 28.03.2009.

19:24

Parker pogodio, Bafana pobedila

Fudbalska reprezentacija Južne Afrike pobedila je Norvešku 2:1 u prijateljskom meču.

Prvi gol za domaćina Svetskog prvenstva 2010. godine postigao je napadača Crvene zvezde Bernard Parker u sedmom minutu, izjednačio je Morten Gamst Pedersen 20 minuta kasnije, a pobedu Bafana Bafani doneo je Sifive Čabalala spektakularnim udarcem u nadoknadi vremena.

Južna Afrika je tokom celog meča bila bolji tim, a povela je posle sjajne akcije Stivena Pinara, koji je prevario Juna Arnea Risea i poslužio Parkera. Zvezdin napadač pogodio je mrežu Juna Knudsena bez većih problema.

Afrikanci su zatim propustili niz prilika, a kaznu je doneo slobodni udarac Mortena Gamsta Pedersena, momka sa suprotne strane planete. Međutim, bolja igra domaćina tokom celog meča nagrađena je pogotkom zvezde Kajzer Čifsa Čabalale.