Nedelja, 08.03.2009.

17:42

Milan ubedljiv, Fiore ugrozila LŠ

U utakmicama 27. kola Serije A Milan, Bolonja, Sijena, Palermo i Lacio zabeležili su sigurne pobede, a Kjevo i Kaljari igrali su nerešeno.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Milan je het-trikom Inzagija lako savladao Atalantu (3:0), a zahvaljujući trostrukom strelcu Di Vaju i Bolonja je došla do ubedljive pobede nad Sampdorijom (3:0). Sijena je u gostima sa 3:0 dobila Kataniju, dok je Palermo iznenadio Fiorentinu u Firenci i golovima u drugom delu došao do velike pobede (2:0). Lacio je istim rezultatom savladao Napoli koji je bez pobede osam kola.

Na utakmici između Kjeva i Kaljarija, nije bilo pobednika (1:1), dok je meč između dve poslednjeplasirane ekipe, Lećea i Ređine, jedini završen bez golova.

Filipo Inzagi je golovima u 7, 71, i 74. minutu doneo tri boda Milanu koji i dalje zaostaje pet poena za drugoplasiranim Juventusom, a čak 12 za vodećim Interom. Fiorentina je porazom od Palerma, za koji su strelci bili Simplicio u 48. i Mikoli u 56. minutu, ostala na četvrtom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona ali sada za "rosonerima" zaostaje pet poena, a petoplasiranoj Romi beži samo za jedan bod. Pored Super Pipa kolo je obeležio i Marko Di Vajo koji je Sampdoriji dao takođe tri gola od čega dva u poslednjia tri minuta čime je potvrdio pobedu tima koji vodi Siniša Mihajlović.

Jedno od iznenađenja kola priredila je i Sijena koja je u gostima sa 3:0 savladala Kataniju koje je u prošlom kolu deklasirala velikog rivala Palermo sa 4:0. Strelci za Sijenu bili su Makarone u 10, Abdel u 70. i Jarolim u 90. minutu. Lacio je golovima Tomaza Rokija u 57. i 65. minutu savladao Napoli koje već osam kola ne zna za pobedu pa se sada nalazi u donjem delu tabele. Kaljari je protiv Kjeva poveo golom Žede u 28. minutu ali je Makinva u 56. izjednačio i doneo poen domaćinima.

U subotu je Inter savladao u gostima Đenou sa 2:0, a pobedu u gostima zabeležio je i Juventus nad Torinom (1:0). Roma je na 'Olimpiku' dočekala Udineze ali nije uspela da dođe do pobede (1:1).