Nedelja, 08.03.2009.

16:08

Voša ispustila pobedu u 95. minutu

Fudbaleri OFK Beograda osvojili su u nadoknadi vremena bod u Novom Sadu, dok je Borac pobedio na Banjici, u 19. kolu Jelen superlige.

OFK je protiv Vojvodine izjednačio na 1:1 posle pet minuta sudijske nadoknade, iako je sudija najavio samo četiri minuta, pa i u drugom kolu prolećne polusezone derbi protiče u znaku kontroverze. Voša je ponovo druga, sa 6 bodova manje od Partizana i jednim više od Zvezde. Borac je na Banjici savladao Rad 2:0 i tako se primakao Javoru u borbi za četvrto mesto.

Šampionske ambicije Vojvodine isticane tokom zime doživele su još jedan težak udarac na stadionu Karađorđe.

Posle poraza u Kruševcu, odlaska Ratka Butorovića i sukoba trenera Petrovića i predsednika kluba Gajića, Vojvodina je protiv OFK Beograda ispustila dva boda duboko u sudijskoj nadoknadi.

Do tog trenutka novosadski crveno-beli imali su prednost zahvaljujući pogotku kapitena Aleksandra Popovića na samom startu drugog poluvremena. Voša je tokom utakmice imala više prilika, dok je najveću opasnost po Brkićev gol predstavljao Đurić, koji je tokom prvog dela umalo postigao autogol.

Nespretnost pred golom rivala Vojvodina je platila kada je već istekla najavljena nadoknada, kada je Brkić odbio Marjanovićev udarac, ali je Ignjovski bio na pravom mestu i odneo bod na Karaburmu.

Borac je na Banjici posao završio već posle desetak minuta, pošto je najpre Mirko Teodorović pogodio svoju mrežu, a zatim je Darko Lazović postavio konačnih 0:2.

Rad ostaje u borbi za opstanak, na desetom mestu i sa dva boda više od poslednjeg Napretka. OFK je dva mesta iznad, ali ima pet bodova više od Građevinara.