Nedelja, 22.02.2009.

19:02

HSV lider Bundeslige

Hamburg SV savladao je u poslednjem meču 21. kola Bajer iz Leverkuzena 2:1 čime je postao četvrti lider nemačkog šampionata u poslednja četiri kola.

Gosti iz Hamburga poveli su u 18. minutu golom Marsela Jansena ali je dvanaest minuta kasnije izjednačio Helms. Nakon izjednačena igre i nekoliko šansi na obe strane, nešto bolji HSV dolazi do pobede u gostima drugim golom Jansena koji je nakon jedne odbijene lopte u kaznenom prostoru volej udarcem savladao Adlera.

Hamburg sada ima dva poena prednosti nad Hofenhajmom i berlinskom Hertom dok aktuelni šampion Bajern na četvrtom mestu zaostaje četiri boda za liderom.

Preostale utakmice odigrane su u subotu, a izneneđenje kola priredio je Keln koji je na Alianc areni savladao šampiona iz Minhena.

Bajer Leverkuzen – Hamburg SV 1:2 (1:1)