Nedelja, 22.02.2009.

17:28

Serie A: Kolarov i Janković strelci

U 25. kolu Serije A Milan je zabeležio minimalnu pobedu na San Siru, Fiorentina je do tri boda stigla u 94. minutu, a Janković je doneo pobedu Đenovi.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Strelac je bio i Aleksandar Kolarov koji je postigao drugi gol u pobedi Lacija u Lećeu (2:0). Milan je do pobede došao golom Sedorfa, a Fiorentina je preokrenula vođstvo Kjeva u 94. minutu (2:1). Katanija je bila sigurna protiv Ređine (2:0), dok su Sampdorija i Torino identičnim rezultatom (1:0) savladali Atalantu i Udineze.

Kjevo je protiv Fiorentine poveo golom Morera u 13. minutu i iako su „ljubičasti“ konstantno napadali uspevali su da odole sve do 74. minuta kada je Đilardino konačno savladao golmana gostiju udarcem glavom sa oko deset metara. Fiorentina je tada krenula sa još ofanzivnijom igrom, a terensku dominaciju im je dodatno olakšao Italijano koji je i 82. minutu zbog grubog starta nad Klodrupom na sredini terena dobio drugi žuti karton. Fiorentina je u narednih deset minuta stvorila nekoliko šansi ali je Đilardino bio neuspešan. Ipak, domaći dolaze do tri velika boda pogotkom Mutua. Dvadesetak sekundi pre isteka sudijskog vremena Fiorentina je izvela poslednji napad. Nakon centaršuta sa leve strane Mutu je dobio povratnu loptu i sa 16 metara savladao Sorentina.

Lacio je nakon šest utakmica bez pobede konačno došao do tri boda. Fođa je doveo Lacijale u vođstvo već u desetom minutu, a pobedu rimskom klubu obezbedio je Aleksandar Kolarov u 50. minutu sjajnim golom iskosa sa leve strane.

Minimalne pobede na svom terenu zabeležili su Sampdorija i Milan. Sampa je do trijumfa došla pogotkom Pacinija u 61. minutu nakon fantastične asistencije Antonija Kasana. Jedini strelac na San Siru bio je Klarens Sedorf u 66. minutu nakon loše intervencije golmana i dva igrača odbrane Kaljarija.

Sigurna na svom terenu bila je Katanija koja je prekinula seriju od sedam utakmica bez pobede. Kapuano je doneo prednost u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Potenca. Nakon centaršuta sa desne strane Lancaro je loše intervenisao, Paoulući je dobio loptu ispred Puđionija kojeg je pokušao da predribla, golman Ređine je dobro intervenisao ali je lopta ipak stigla do Potence kome nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol.