Četvrtak, 12.02.2009.

20:03

Trezege želi trofej Lige šampiona

Fudbaler Juventusa David Trezege istakao je da od svih trofeja koje bi "stara dama" mogla da osvoji ove sezone on najviše priželjkuje trijumf u Ligi šampiona.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Juventus ove sezone pored titule u prvenstvu, može do trofeja i u Kupu Italije,ali i u Ligi šampiona, a Trezege je rekao da zna šta je prioritet. "Sva takmičenja su važna, ali mojoj kolekciji trofeja jedino nedostaje onaj iz Lige šampiona", rekao je Trezege.

Francuski napadač osvojio je sve trofeje sa reprezentacijom, Svetsko prvenstvo 1998. i Evropsko 2000. godine, a sa Monakom i Juventusom osvojio je po dve titule šampiona Francuske i Italije.

Trezege je dugo bio povređen, zbog čega ga je u startnoj postavi Juventusa zamenio Amauri.

Trezege je rekao da se nada brzom povratku u prvi tim i početku nove golgeterske serije.

"Dobro treniram i nadam se da ću izboriti mesto u prvoj postavi i ponovo početi da postižem golove", dodao je on.

Torinska ekipa trenutno zauzima drugo mesto na tabeli sa 46 bodova i imaju sedam manje od prvoplasiranog Intera.

U osmini finala LŠ Juventus će igrati sa Čelsijem. Prvi meč je na programu 25. februara u Londonu, a revanš se igra 10. marta.