Subota, 31.01.2009.

23:26

Serija A: Novi poraz Juventusa

Fudbaleri Kaljarija pobedili su Juventus u Torinu, sa 3:2 (1:2) u okviru 22. kola italijanske Serije A.

Gosti sa Sardinije zadali su tako snažan udarac šansama Juventusa da osvoji titulu, samo nekoliko dana nakon što su ‘crno-beli’ izgubili i u Udinama. Vodeći Inter imaće u nedelju šansu da pobegne na 9 bodova prednosti nad ekipom Klaudija Ranijerija, kada se bude sastao sa Torinom, dok će u slučaju pobede Milana nad Laciom, Juventus pasti na 3. mesto.

Ambiciozni gosti od početka su krenuli ofanzivno, a u 16. minutu Bjondini je pogodio, glavom na asistenciju Finija za vođstvo Kaljarija. Prvi preokret na meču ostavio je Juventus u vođstvu na poluvremenu. Najpre je Sisoko zatresao mrežu posle pola sata igre na dodavanje Del Pjera, da bi zatim Nedved volej-udarcem doneo domaćem timu prednost od 2:1, 7 minuta pre poluvremena.

Ipak, u nastavku meča, gosti su još dva puta iskoristili rupe u odbrani torinskog tima i novim preokretom stigli do velike pobede. U 54. minutu, Jeda je posle polukontre izjednačio na 2:2, a konačan rezultat postavio je Matri, odličnim udarcem sa oko 18 metara posle duplog pasa Lazarijem. Juventusu je to 5. poraz u Seriji A, a Kaljariju 10. pobeda.

U drugom meču dana, Napoli i Udineze odigrali su nerešeno, 2:2 (2:2), nakon što je domaći tim ispustio prednost od 2 gola.

Lavezi je doveo Napoli u vosđtvo u 24. minutu, kada je posle njegovog udarca lopta zakačila Aleksandra Lukovića i prevarila golmana Udinezea. Samo tri minuta kasnije, Hamšik je povisio na 2:0.

Zaostatak gostiju smanjio je Di Natal sa bele tačke, u 32. minutu, a fantastično prvo poluvreme zaokružio je Kvaljarela, rođeni Napolitanac, kada je u poslednjem minutu poluvremena pogodio iz voleja sa ivice šesnaesterca, na šta su čak i domaći navijači reagovali aplauzom. Aleksandar Luković igrao je svih 90 minuta.

Udineze je bez pobede na 12 od poslednjih 13 utakmica i nalazi se na 12. poziciji, dok Napoli nije zabeležio pobedu u poslednja 4 meča i zauzima 7. mesto.