Subota, 31.01.2009.

18:05

Dva gola Pantelića, Hofenhajm na +2

Srpski reprezentativac Marko Pantelić sa dva pogotka doneo je pobedu Herti nad Ajntrahtom, čime je berlinski klub izbio na drugo mesto Bundeslige.

Herta je tako iskoristila neuspeh Bajerna u Hamburgu i došla do druge pozicije koju deli sa HSV-om. Vodeći Hofenhajm je savladao Energi Kotbus sa 2:0 čime je stekao dva boda prednosti u odnosu na pratioce. Pobede su ostvarili i Hanover nad Šalkeom, kao i Štutgart nad Menhengladbahom, dok su mečevi Keln - Volfsburg i Dortmund - Leverkuzen završeni bez pobednika.

Lider Bundeslige Hofenhajm kao da nije osetio odsustvo najboljeg strelca Vedada Ibiševića, koji će zbog povrede kolena propustiti ostatak sezone. Na premijeri novog stadiona, Hofenhajm je lako savladao Energi Kotbus sa 2:0. Strelci za vodeću ekipu nemačkog prvenstva postigli su Demba Ba i Bubakar Sanogo, koji je došao na pozajmicu uz Verdera, kao zamena za Ibiševića. Ivica Iliev je odigrao poslednjih šest minuta za Kotbus. Hofenhajm je tako iskoristio poraz Bajerna od HSV-a, izdvojivši se na vrhu sa 38 bodova.

Marko Pantelić je sa dva postignuta gola bio najzaslužniji za pobedu Herte nad Ajntrahtom iz Frankfurta od 2:1. Srpski internacionalac je bio strelac u 17. i 50. minutu, dok je Cicero posle promašenog penala u 33. minutu propustio priliku da svom klubu obezbedi ubedljiviju pobedu. Gojko Kačar propustio je ovaj susret. Za ekipu Ajntrahta debitovao je doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Nikola Petković. Herta se sada nalazi na drugoj poziciji iza Hofenhajma, sa dva boda zaostatka.

Borusija iz Dortmunda je na domaćem terenu remizirala sa Leverkuzenom 1:1. Aleksandar Fraj doveo je domaćine u vođstvo u 36. minutu, ali su gosti izjednačili preko Patrika Helmsa u 63. minutu. Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za ’milionere’, dok Antonio Rukavina nije bio ni na klupi za rezerve.

Istim rezultatom završen je i meč Keln – Volfsburg, a Nemanja Vučićević je utakmicu posmatrao sa klupe za rezerve. Mladen Krstajić je takođe bio na klupi za rezerve u minimalnom porazu Šalkea na gostovanju Hanoveru.

Pobedu je ostvario i Štutgart, koji je bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 2:0 golovima Ćiprijana Marike i Marija Gomeza.