Sreda, 14.01.2009.

23:27

FA kup: Prošli Čelsi, Hal i Palas

U revanš utakmicama treće runde FA Kupa plasman u narednu rundu obezbedili su Čelsi, Kristal Palas i Hal koji je bio bolji od Njukasla na Sent Džejms Parku.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Čelsi je u prvom poluvremenu imao mnogo problema sa Sautendom koji je poveo u 16. minutu preko Bareta. „Plavci“ su uspeli da izjednače tek u poslednjem minutu kada je pogodio Balak. Londonski tim je do preokreta stigao u 60. minutu, a strelac je bio Salomon Kalu. Pobedu su osigurali Anelka u 78. i Lampard golom u zadnjem minutu utakmice.

Hal je na Sent Džejms Parku slavio pogotkom Kosina u 81. minutu utakmice izbacivši Njukasl koji ove sezone ima mnogo problema. Plasman u četvrtu rundu obezbedio je i Kristal Palas koji je u revanšu nadigrao Lester 2:1. Ifil je doneo prednost domaćima u 38. minutu, a Skaneli je u 55. udvostručio. Počasni pogodak za „lisice“ postigao je Gradel u 90. minutu.