Sreda, 14.01.2009.

22:27

Kup Kralja: Favoriti sigurni

U revanš utakmicama 1/8 finala Kupa Kralja plasman u narednu rundu obezbedili su Espanjol, Hihon, Betis, Sevilja, Majorka, Barsa i Valensija nakon produžetaka.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Sevilja je treći put u osam dana nadigrala Deportivo (3:0), Betis je minimalno porazio Real Union, a Majorka je sačuvala prednost iz prvog meča igravši 1:1 sa Almerijom. Hihon je pogotkom u poslednjem minutu obezbedio plasman u 1/4 finale izgubivši za njih dovoljnih 2:1 od Valjadolida. Espanjol je savladao Poli Ehido i zahvaljujući golu u gostima prošao dalje.

Samo jedna utakmica odlučena je nakon produžetaka. Valensija i Rasing su u regularnih 90 minuta igrali 1:1, koliko je bilo i u prvom meču. Međutim "šišmiši" su pogocima Visentea u 12. i Hoakina u 22. minutu produžetka prošli dalje.

Poslednju utakmicu u sredu odigrali su Barselona i Atletiko Madrid na Nou Kampu. "Jorgandžije" su povele u 24. minutu pogotkom Siname-Pongola ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Bojan Krkić Perez. Barsa je u 76. minutu potpuno preokrenula rezultat, a strelac je bio Ejdur Gudjonsen. Prvu utakmicu dobio je, takođe, katalonski tim 3:1.

Poslednju utakmicu osmine finala u četvrtak igraju Atletik Bilbao i Osasuna koji su u prvom duelu u Pamploni igrali 1:1.