Petak, 26.12.2008.

20:28

Vila do boda u 90. minutu

U poslednjem meču 19. kola Premijer lige Aston Vila i Arsenal su u Birmingemu igrali 2:2.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Posle svega mesec dana od utakmice na Emirejtsu gde je Vila potpuno nadigrala „topdžije“ dobivši utakmicu 2:0, Arsenal je na "Vila parku" krenuo mnogo bolje i poveo 2:0. Prvi pogodak postigao je Denilson u 40. minutu, a već u trećem minutu nastavka Dijabi je udvostručio prednost. Aston Vila se vratila pogotkom Berija iz penala u 65. minutu, a veliki bod protiv rivala za plasman u Ligu šampiona doneo je Najt pogotkom u 90. minutu.

Vila je zadržala četvrtu poziciju sa 35 bodova koliko ima i trećeplasirani Mančester Junajted, dok Arsenal ima tri boda manje od njih.

Mečevi 20. kola na programu su već u nedelju (osam utakmica igra se tog dana, po jedna u ponedeljak i utorak), a posle niza godina prvog januara neće se igrati ligaški mečevi jer je od 2. do 4. januara na programu treća runda FA kupa.