Nedelja, 14.12.2008.

20:25

Remi za jesenju titulu Hofenhajma

Jesenja polusezona u Bundesligi završena je remijem Hofenhajma i Šalkea 04 – 1:1.

Remi u derbiju kola omogućio je debitantu u Bundesligi da osvoji jesenju titulu, sa istim brojem bodova kao šampion Bajern Minhen, ali uz bolju gol-razliku (plus 19 prema plus 15). Šalke je na sedmoj poziciji, sa osam bodova manje od lidera, a borbu za vrh može da nastavi čak deset timova, jer je razmak od Hofenhajma do Štutgarta samo deset bodova.

Poslednji meč polusezone u Manhajmu Šalke je završio sa samo devet igrača, jer su po dva žuta kartona dobili Džermejn Džouns posle sat vremena i Orlando Engelar deset minuta pre kraja.

Pre toga "kraljevskoplavi" su imali prednost, koju im je doneo gol Džeralda Asamoe u finišu prvog poluvremena, a prvu polusezonu zaokružio je Selim Teber u 72. minutu.

Hofenhajm, seoski klub koji se prvi put u istoriji plasirao u najviši rang, najefikasnija je ekipa u ligi sa 42 gola, dok je Šalke sa primljenih 16 golova najbolja odbrana u ligi.

Bundesliga će se nastaviti 30. januara, a na otvaranju druge polusezone sastaće se Hamburger SV i Bajern.