Nedelja, 14.12.2008.

19:01

Primera: Ubedljivi domaćini

U subotnjim utakmicama 15. kola Primere Atletik Bilbao, Valjadolid i Hetafe zabeležili su najubedljivije pobede, a trijumfovali su i Malaga i Rekreativo.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Atletik je u Bilbao bio bolji od Hihona 3:0, istim rezultatom je Valjadolid savladao Deportivo, dok je Hetafe demolirao Majorku 4:1. Pobedu je zabeležila i Malaga protiv Numansije (2:0), a Rekreativo je minimalnim rezultatom u Uelvi savladao Osasunu. Jedini remi viđen je u Almeriji gde je Rasing uspeo da sa igračem manje izvuče bod (1:1).

Valjadolid je pobedom nad Deportivom došao na samo dva boda timovima u vrhu tabele. Domaćin je poveo u 15. minutu golom Džonatana Gonzaleza, a na 2:0 povisio je Pedro Lopez u 25. minutu. Konačan rezultat postavio je Pedro Leon u 56. minutu.

Siguran je na svom terenu bio i Hetafe, koji je dobio Majorku 4:1. Kozmin Kontra je u 13. minutu iz penala doveo domaćina u vođstvo, a drugi pogodak za Madriđane delo je Ikečukvu Učea u 31. minutu. Samo minut kasnije Aduriz je smanjio na 2:1, ali je u drugom delu igre sjajni Hetafe golovima Manua Morala u 71. i Gavilana u 81. minutu, došao do ubedljive pobede.

Fudbaleri Malage su u duelu timova koji se bore za mesto u sredini tabele, pobedili Numansiju sa 2:0. Strelci su bili Antonio Aponjo u 85. minutu iz penala i Nabil Baha minut pre kraja.

Rekreativo je bio bolji od Osasune, a jedini pogodak za prvu pobedu na domaćem terenu postigao je Kolunga u 84 minutu.

U toku večeri igraju Sevilja – Viljareal i Atletiko Madrid – Betis. U subotu je Valensija nakon preokreta savladala Espanjol (2:1), dok je Barselona nadigrala Real u El Klasiku 2:0.