Sreda, 10.12.2008.

23:43

F: Bajern prvi, Lion, pa Fiorentina

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Lionu domaći Olimpik, sa 3:2 (3:0) i osvojili prvo mesto u grupi F Lige šampiona.

Golovima Miroslava Klosea, u 11. i 37. minutu i Riberija, u 34, Bavarci su stekli 3 gola prednosti u prvom poluvremenu. Šampion Francuske uspeo je u nastavku da smanji, preko Govua, u 52. i Benzeme, u 68. minutu, ali ne i da nadoknadi zaostatak. U drugom meču grupe, Fiorentina je pobedila Steauu u Bukureštu, sa 1:0, golom Đilardina i zadržala treće mesto, koje vodi u Kup UEFA.

Francuski reprezentativac Frank Riberi pružio je sjajnu partiju na ’Žerlanu’. Prošle sezone najbolji igrač prvaka Nemačke postigao je jedan i asistirao kod oba gola Klosea u sjajnom izdanju Bajerna u prvom poluvremenu.

Gosti su poveli u 11. minutu. Riberi je uspeo da zadrži loptu u duelu sa nekoliko protivničkih igrača, prosledi loptu do Klosea, koji je zatresao mrežu sa 6 metara. U 34. minutu, Riberi se i sam upisao u strelce, posle odličnog prodora po levoj strani, a samo nekoliko minuta kasnije Bajern je stekao 3 gola prednosti. Švajnštajger je odlično uposlio Riberija, a ovaj asistirao Kloseu za drugi gol nemačkog reprezentativca na meču i ukupno peti u Ligi šampiona ove sezone.

Domaći tim uspeo je da se vrati u igru u drugom poluvremenu. U 52. minutu, Benzema je šutirao, golman Bajerna odbranio, ali samo do Govua, koji je zatresao nebranjenu mrežu. Benzema je smanjio na 2:3 u 68. minutu, ali čak ni remi u tom trenutku ne bi doneo Olimpiku čelnu poziciju u grupi F.

Bajern je tako obezbedio duel sa drugoplasiranom ekipom u prvoj nokaut fazi, koja je na programu krajem februara, kao i revanš meč kod kuće. Žreb za osminu finala je na programu u petak, 19. decembra.

U drugom meču grupe, Steaua je morala da pobedi Fiorentinu u Bukureštu u nadi za plasman u Kup UEFA, ali nije uspela da zabeleži prvi trijumf u grupi F. Fiorentina je trijumfovala pogotkom Đilardina u 66. minutu. Rumuni su meč završili sa 10 igrača nakon isključenja Golanskog, 20 minuta pre kraja.