Utorak, 09.12.2008.

22:38

C: Pobeda Šahtjora u Barseloni

Fudbaleri ukrajinskog Šahtjora pobedili su u gostima Barselonu, sa 3:2, dok je Sporting trijumfovao u Bazelu, sa 1:0, u poslednjem kolu grupe C Lige šampiona.

Konačan raspored je, ipak, bio poznat još pre 6. kola. Barselona i Sporting obezbedili su plasman u osminu finala, dok Šahtjor ide u Kup UEFA.

Šahtjor je na Nou Kampu iskoristio izlazak kombinovanog tima Barselone i naneo Kataloncima prvi poraz u grupi C.

Gvardiola je odmarao većinu standardnih prvotimaca i priliku pružio mlađim igračima, što se u prvih pola sata nije mnogo ni primećivalo. Ipak, nadigrani su u 31. minutu, kada je Aleksandar Glatki postigao prvi od dva gola na meču. Vilijam je prošao po desnoj strani, dodao do Glatkog, a ovaj pronašao put pored nekoliko odbrambenih igrača Barselone i zatresao mrežu.

Sa druge strane, šanse su propustili Keita, Krkić i Pedro, a u 58. minutu Šahtjor je udvostručio prednost. Rezervni golman Barselone Horkera loše je intervenisao kod ubačene lopte Žadsona i omogućio Glatkom da pošalje loptu u nebranjenu mrežu.

Silvinjo je u 59. minutu uspeo da smanji na 2:1, ali Fernandinjo vraća gostima prednost od dva gola, pogotkom u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je Burgos u 83. minutu, kada je lobovao Pjatova, a gosti su do kraja uspeli da zadrže prednost.

U drugom meču grupe, Sporting je završio takmičenje u grupi C pobedom nad Bazelom, sa 1:0, a još ranije je obezbedio mesto na žrebu za osminu finala. Ivan Ergić igrao je svih 90 minuta, ali se uklopio u još jedno slabo izdanje švajcarskog tima, dok je Marko Perović ušao u igru u 78. minutu.

Bazel je takmičenje završio bez pobede, uz samo jedan osvojen bod.