Četvrtak, 27.11.2008.

09:31

Internasional stekao prednost

Brazilski Internasional pobedio je u gostima argentinski Estudijantes sa 1:0 u prvom meču finala Kupa Južne Amerike.

Uspeh Internasionala još je veći kada se uzme u obzir da je brazilski klub više od sat vremena igrao sa igračem manje, pošto je vezni igrač Pablo Guinasu isključen u 24 minutu. Deset minuta kasnije, dosuđen je penal za Internasional kada je Leandro Desabato faulirao Nilmara u kaznenom prostoru, a siguran izvođač jedanaesterca i strelac jedinog gola na utakmici bio je Aleks Meskini.

Estudijantes, predvođen bivšim igračem Lacija i Mančester Junajteda Huanom Sebastijanom Veronom, dominirao je u drugom poluvremenu, ali se Internasional sjajno branio i retko je uspevao da napadne gol protivnika.

"Bila je to čudna utakmica, zaista ne mogu da je objasnim", rekao je Veron posle utakmice.

Drugi susret igra se u Porto Alegreu trećeg decembra.