Subota, 08.11.2008.

18:25

Verder i Bajer bez pobede

U 12. kolu nemačke Bundeslige ekipe Kelna, Menhengladbaha, HSV-a i Volfsburga su ostvarili pobede dok su Verder i Bajer Leverkuzen igrali nerešeno u gostima.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Keln je na svom stadionu bio bolji od Hanovera 2:1, Borusija Menhengladbah je savladala Arminiju u gostima 2:0, Volfsburg je kući bio bolji od Kotbusa 3:0 kao i Hamburg od Dortmunda 2:1. Verder je igrao bez golova u Bohumu dok je drugoplasirani Bajer igrao 3:3 sa Karlsrueom.

Iako je ekipa iz Leverkuzena vodila 3:0 nakon 24 minuta igre, nisu uspeli da tu prednost sačuvaju do kraja. Veliku prednost "farmaceutima" doneli su Helms, Kisling i Kadlec golovima u 1, 17. i 24. minutu. Nadu za preokret Karlsrueu je doneo Da Silva pogotkom u 37. minutu. Nakon 15. minuta igre u drugom poluvremenu Sebastian je smanjio na 3:2 dok je iznenađenje kola doneo Jašvili pogotkom u 76. minutu, 15 minuta nakon što je zamenio Karnela.

Verder nije uspeo da prekine lošu seriju rezultata igravši samo 0:0 kod Bohuma. Lošu partiju tima iz Bremena potvrdio je i Ozil u 84. minutu kada je dobio diraktan crveni karton.

Veoma važnu pobedu ostvario je Hamburg protiv Borusije iz Dortmunda koji je golovima hrvatskih reprezentativaca Mladena Petrića u 9. i Ivice Olića u 34. minutu nastavio borbu za vrh tabele. Jedini gol za "milionere" postigao je Hajnal u 48. minutu. Odbranbeni igrač Borusije Robert Kovač nije imao uspeha kao njegovi zemljaci iz HSV-a. On je u 90. minutu dobio crveni karton.

U duelu ekipa sa dna tabele Borusija iz Menhengladbaha je golovima Marina u 6. i 80. minutu savladala Arminiju u Bilefeldu došavši do tri boda protiv ekipe koja će im verovatno biti konkurent za opstanak u elitnom takmičenju.

A poslednjeplasirani na tabeli, Energi Kotbus nova je žetva Volfzburga koji još uvek nema poraz na svom stabionu. Petu pobedu obezbedio je Grafite het-trikom golovima u 36, 55 i 80. minutu.

U nedelju se igraju tri preostale utakmice 12. kola, a u derbiju se sastaju Šalke i Bajern Minhen.