Nedelja, 02.11.2008.

19:18

Ajntraht slavio u Menhengladbahu

Ajntraht je pobedio Borusiju u Menhengladbahu sa 2:1, a u Dortmundu je druga Borusija remizirala sa Bohumom 1:1 u 11. kolu nemačke Bundeslige.

Izvor: Ozmo

Autor: Ozmo

Borusija je kod kuće ponovo igrala nerešeno (pet od šest mečeva ove sezone). Tomas Zdebel doveo je goste u vođstvo, a Mohamed Zidan je doneo bod domaćinu. Golove za Ajntraht dali su Martin Fenin i Mihalel Fink, a strelac za Menhengladbah bio je Marko Rus (auto-gol). Posle jedanaest kola na tabeli vodi Hofenhajm sa 25 bodova.

U 27. minutu Bohum dolazi do prednosti, pošto je Zdebel smestio loptu iza leđa golmana Romana Vajdenfelera. Pred kraj prvog dela igra tim Jirgena Klopa dolazi do izjednačenja posle kontranapada - Neven Subotić je asistirao Zidanu za 1:1.

Desni bek Ajntrahta Marko Rus je u 12. minutu loše reagovao i auto-golom otežao posao svom timu. Samo četiri minuta posle Fenin je na dodavanje Umit Korkmaza poravnao rezultat. Preokret je kompletirao Fink, koji je početkom drugog poluvremena zatresao mrežu nakon ubacivanja Štajnhefera.