Nedelja, 02.11.2008.

17:40

Remi Udinezea, Kaljari ubedljiv

Fudbaleri Udinezea i Đenoe remizirali su 2:2 na Friuliju u desetom kolu italjianske Serije A. Sada 'zebre' dele prvo mesto na tabeli sa Interom.

Izvor: Ozmo

Autor: Ozmo

Kaljari je deklasirao Bolonju sa 5:1, Lacio je rezultatom 1:0 dobio Kataniju, a Palermo je rutinski savladao Kjevo sa 3:0. Sampdorija je u finišu došla do minimalne pobede nad Torinom (1:0), a Sijena je istim rezultatom slavila protiv Fiorentine. Atalanta i Leče su igrali nerešeno bez golova, a Milan je dobio Napoli sa 1:0.

Antonio Floro Flores, napadač Udinezea, nastavio je sa odličnim igrama ove sezone i već je u 4. minutu iznudio jedanesterac. Gaetano D'Agostino je bio siguran sa 'bele tačke'. Đenoa je od tog trenutka preuzela kontrolu nad igrom, ali je na golu domaćih briljirao Samir Handanović.

Srpski reprezentativac Aleksandar Luković, koji je igrao ceo meč, skrivio je penal u 64. minutu, a Dijego Milito je poravnao rezultat. Samo tri minuta posle toga gosti prave potpuni preokret – Đuzepe Skuli, koji je u 61. minutu zamenio Boška Jankovića, iskoristio je asistenciju Milita za 1:2. Fabio Kvaljarela je u 78. minutu svojim četvrtim golom u sezoni ipak doneo bod svom timu.

Kaljari je posle lošeg starta sezone zabeležio tri tijumfa na poslednje četiri utakmice. Sada je na Sardiniji poklekla Bolonja sa visokih 5:1. Gosti su vodili od 18. minuta pogotkom Marka di Vaia, ali je Robert Akvafreska u završnici prvog poluvremena izjednačio. U nastavku je domaćin postigao čak četiri pogotka, a strelci su redom bili Daniele Konti, Akvafreska i dva puta Brazilac Neves Kapušo Žeda.

Lacio je posle mini-krize i dva poraza u nizu sada uspeo da se vrati na pravi put. U prošlom kolu savladali su Kaljari (2:1), a sada je pala i Katanija. Strelac jedinog gola na meču bio je Paskvalo Fođa, koji je poslao loptu u donji levi ugao posle centaršuta Maura Zaratea.

Fiorentina je poražena posle šest utakmica, iako je uputila više udaraca na gol nego Sijena (12-10) i imala veći posed lopte (60%-40%). Husin Harja je u 76. minutu dao odlučujući gol, pošto je posle centaršuta Galopoa sproveo loptu u mrežu.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović igrao je od 67. minuta, a bivši centarfor Partizana Stevan Jovetić ušao je u igru osam minuta kasnije.