Sreda, 29.10.2008.

23:38

Novi remi Intera, pobeda Milana

U mečevima 9. kola Serije A odigranog u sredu ekipe Milana, Udinezea i Napolija došli su do pobeda dok je Inter ponovo igrao nerešeno, ovaj put sa Fiorentinom.

Remi Intera na gostovanju Fiorentini iskoristili su Udineze i Napoli i pobedama nad Katanijom (2:0) i Ređinom (3:0) došle na deobu prve pozicije na tabeli Serije A. Pobedu je zabeležio i Milan koji je na San Siru iz sumnjivog penala stigao do minimalne pobede nad Sijenom (2:1).

U ekipi Intera kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković igrao je do 62. minuta, kada ga je zamenio francuski internacionalac Patrik Vijera. Za Fiorentinu je do 69. minuta igrao Zdravko Kuzmanović, umesto koga je u igru ušao Serđo Bernardo.

Interu je to drugi uzastopni nerešeni rezultat u prvenstvu, pošto su "nero-azuri" prošlog vikenda odigrali bez golova u gostima kod Đenove.

Fudbaleri Udinezea su do pobede nad Katanijom, druge uzastopne u Seriji A, došli zahvaljujući golovima Aleksisa Sančeza u 13. i Frederika Kvaljerele u 83. minutu.

Ekipa Napolija lako je savladala Ređinu sa 3:0, a strelac het-trika za Napolitance bio je Argentinac Herman Denis, koji je mrežu protivnika zatresao u sedmom, 16. i 63. minutu.

Napoli i Udineze sada imaju po 20 bodova, Inter je tek četvrti sa 18, dok se na treće mesto probio Milan, koji je na svom terenu savladao Sijenu sa 2:1 i zabeležio četvrtu "vezanu" pobedu u šampionatu.

Domaćin je poveo golom veterana Filipa Inzagija u 31. minutu, ali je u 54. minutu izjednačio Simone Vergasola. Pobedu "roso-nerima" doneo je Brazilac Kaka iz penala u 65. minutu.

Ekipa Juventusa savladala je na gostovanju Bolonju sa 2:1, što je "staroj dami" druga uzastopna prvenstvena pobeda.

Dvostruki strelac za goste iz Torina bio je češki internacionalac Pavel Nedved u 15. i 56. minutu, dok je gol za Bolonju dao Marko di Vajo u 75. minutu.

Fudbaleri Đenove na svom terenu su pobedili Kaljari sa 2:1, Palermo je igrao 1:1 na gostovanju Lečeu, dok je Lacio savladao domaći Kjevo iz Verone sa 2:1.

Meč u Rimu između Rome i Sampdorije odložen je zbog nevremena.