Nedelja, 26.10.2008.

19:57

Hofenhajm nastavlja da gazi

Fudbaleri Hofanhajma pobedili su Hamburger 3:0, u devetom kolu nemačke Bundeslige, i tako se ponovo vratili načelo tabele.

U preostala dva nedeljna duela Štutgart je na svom terenu savladao Bohum 2:0, a Borusija i Herta igrali su u Dortmundu nerešeno, 1:1. Duel u Manhajmu (privremeni dom fudbalera Hofenhajma) bio je i derbi osme runde. Domaćin je pre ovog meča pobedio na dve uttakmice u nizu, dok je Hamburg bio neporažen u tri uzstopne utakmice.

Iako ove sezone igra sjajno, niko nije očekivao ovako ubedljivu pobedu Hofenhajma. Dva gola za domaćina postigao je Edu (sedmi i 36. minut), a u 13. minutu u strelce se upisao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević. On je najbolji strelac Bundeslige, a ovo mu je bio deseti pogodak u tekućem šampionatu.

U duelu u Dortmundu nastupila u dva reprezentativca Srbije, dok je jedan presedeo meč na klupi. Marko Pantelić i Gojko Kačar našli su se u startnoj postavi kod gostiju iz Berlina, a Antonio Rukavina nije ulazio u igru.

Iako se tokom nedelje pričalo da će zbog sukoba sa trenerom Lusijenom Favrom Pantelić napustiti ekipu, devetka Herte zaigrala je od starta. Herta je na poluvremenu vodila golom Santosa u 30. minutu, a izjednačenje i bod „Milionerima“ doneo je Kel 20 minuta pre kraja.

Berlinci su sada šesti na tabeli sa 15 bodova.

Iako na prvi mpogled deluje da je Štutgart protiv Bohuma zabeležio rutinsku pobedu, to uopšte nije bilo tako. Protivnik Partizana u drugom kolu lige UEFA slomio je otpor gostiju tek u poslednjih deset minuta. Oba gola postigao je reprezentativac Mario Gomes.

Borusija (D) - Herta 1:1
Hofenhajm - Hamburg 3:0
Štutgart - Bohum 2:0

Bajern Minhen - Volfsburg 4:2
Borusija (M) - Karlsrue 1:0
Energi Kotbus - Ajntraht 2:3
Hanover - Verder 1:1
Šalke - Arminija 0:0