Nedelja, 26.10.2008.

17:23

Kiks Intera, Udine i Napoli haraju

Fudbaleri Intera i Đenoe odigrali su nerešeno 0:0, a Milan je golom Kake slavio na gostovanju Atalanti u osmom kolu italijanske Serije A.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Udineze i Napoli i dalje igraju vrhunski. Tim iz Napulja je pobedio Lacio u Rimu sa 1:0, a 'zebre' su rutinski na svom igralištu dobile Romu sa 3:1. Sampdorija je savladala Bolonju sa 2:0, a prvi trijumf u prvenstvu zabeležila je i Ređina pobedivši Leče istim rezultatom. Kaljari je takođe sa 2:0 uzeo sva tri boda protiv Kjeva. Fiorentina je dobila Palermo sa 3:1.

Đenoa je zasluženo odnela bod sa Đuzepe Meace. U roku od dva minuta sredinom prvog poluvremena 'plavo-crveni' su bili vrlo blizu vodećeg gola, ali sreće i malo više umeća nije imao Domeniko Mesto. Prvo je posle lepog driblinga i šuta Dijega Milita golman Inter Žulio Cezar samo odbio loptu, a Mesto je iskosa sa desne strane očajno zahvatio loptu iz vrlo izgledne pozicije. Potom je Mesto sa 30-ak metar uputio pravi projektil, ali lopta je udarila u prečku, pa u tlo i odbila se u polje.

Inter je samo jednom zapretio preko Ibrahimovića, ali sve se promenilo posle crvenog kartona Ivanu Juriću, defanzivcu Đenoe, u 60. minutu. Ekipa Đan Pjera Gasperinija tada se povukla u nameri da sačuva bod, u čemu su i uspeli. Inter je pokušavao centaršutevima, najčešće preko Maikona i Ibrahimovića, ali je čuvar mreže Đenoe Rubinjo uvek bio na pravom mestu. Nije Žozeu Murinju pomogla ni taktika sa četiri napadača (ibrahimović, Obina, Kruz i Baloteli).

Sporna situacija dogodila se u trećem minutu sudijske nadokanade, kada je Ferari gurnuo Obinu, ali sudija nije svirao penal.

Srpski reprezentativac Dejan Stanković igrao je svih 90 minuta, a Boško Janković je u 78. minutu zamenio Milita.

Milan je do trijumfa u Bergamu došao u 80. minutu, kada je Kaka posle asistencije Borijela smestio loptu u donji desni ugao gola Kopole. Atalanti je to prvi poraz kod kuće ove sezone, nakon tri pobede.

Antonio di Natale je sa dva pogotka najzaslužniji što je Udineze savladao Romu i preuzeo lidersku poziciju na tabeli. Toneto je skrivio jedanaesterac nad Florom Floresom u 10. minutu, a Di Natale sa 'bele tačke' najavio potop Rome. Potom je upravo Flores u 22. minutu duplirao prednost domaćih, a Di Natale je početkom drugog poluvremena posle dodavanja raspoloženog Floresa dokrajčio Rimljane. 'Vučica' je jedino uspela da postigne počasni gol, Toti je bio precizan sa penala u 71. minutu.

Aleksandar Luković je igrao celu utakmicu i dobio žuti karton.

Štoper Lacija Sebastijano Sivilja odlučio je auto-golom derbi kola i omogućio Napoliju deobu prvog mesta sa Udinezeom i Interom.

Najzaslužniji za trijumf 'Viole+ bio Rumun Adrijan Mutu sa dva gola, a u strelce se upisao i Đilardino, dok je jedini gol za Palermo delo Fabija Simplisija. Zdravko Kuzmanović je igrao do 64. minuta i asistirao je Mutuu za drugi gol.

U subotu je Juve savladao Torino sa 1:0, a Sijena i Katanija su igrali nerešno 1:1.