Sreda, 15.10.2008.

23:09

SP: Poraz Crne Gore u Lećeu

Četvrta runda evropskih kvalifikacija za SP 2010. godine, kao ni prethodna treća, nije donela velika iznenađenja.

Hrvati su dobili Andoru 4:0 na svom terenu, Crna Gora poražena je na gostovanju Italiji 2:1, a Bosna i Hercegovina je, kao i Hrvatska, lako izašla na kraj sa Jermenijom – 4:1. BJR Makedonija poražena je na Islandu 1:0.

Odlična utakmica odigrana je u Italiji gde je Crna Gora lako mogla da otkine bod šampionu sveta. Italijani su rano poveli preko Akvilanija, ali je vrlo brzo izjednačio Mirko vučinić. Ipak, autogolom Jovanovića već u 28. minutu ekipa Marčela Lipija došla je do pobede, iako su Jovetić i Vučinić u nastavku imali odliične prilike za izjednačenje.

Golove za ekipu Slavena Bilića u Hrvatskoj postigli su Rakitić (2), Modrić i Olić. Hrvat Ćiro Blažević preporodio je igru Bosne koja je nesrećno poražena pre četiri dana u Turskoj. Ovoga puta Bosanci nisu imali problema protiv slabe Jermenije i slavili su golovima Spahića, Džeka i Muslimovića (2).

Možda i najveće iznenađenje viđeno je u Grčkoj, gde je bivši šampion Evrope poražen od Švajcarske na svom terenu 2:1. Gosti su poveli u 42. minutu golom kapitena Fraja iz penala, izjednačio je Angelos Haristeas 20 minuta pre kraja, ali drugi gol i tri boda Švajcarcima doneo je Nkufo 13 minuta pre kraja.