Nedelja, 05.10.2008.

18:03

Preokret Liverpula, sjajni Hal

Fudbaleri Liverpula napravili su fantastičan preokret i slavili sa 3:2 (0:2) na gostovanju Mančester sitiju u 7. kolu Premijer lige.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Portsmut je savladao Stouk sa 2:1 zahvaljujući tandemu Krauč-Defo, a Čelsi je rutinski dobio Aston Vilu – 2:0. Hal siti nastavlja sa briljantnim partijama, pošto je na Vajt Hart Lejnu pogotkom Đeovanija savladao Totenhem sa 1:0. Bolton je u prvom meču dana dobio Vest Hem u gostima sa 3:1, a u poslednjem su Everton i Njukasl igrali nerešeno 2:2.

Stiv Ajrlend je u 19. minutu postigao gol za Siti pošto je Karager blokirao šut Robinja, a Havijer Garido je u 42. minutu duplirao prednost 'Građana' odlično izvedenim slobodnim udarcem.

Drugi deo igre Liverpul kreće agilnije i preko Fernanda Toresa u 55. minutu smanjuje prednost rivala. Robinjo je propustio izvanrednu priliku u 63. minutu, a Pablo Sabaleta je isključen četiri minuta kasnije zbog grubog starta na Ćaviju Alonsu.

Džerard je u 73. minutu izveo korner, odbrana domaćih je kasnila, golman Džoi Hart loše procenio let lopte, a Tores je ponovo bio precizan za 2:2. U nadoknadi vremena Holanđanin Dirk Kajt je posle višestrukog odbitka postigao odlučujući gol za 'Crvene'.

Totenhem iz sedam utakmica ima samo dva boda, a Hal je nastavio sa neočekivano briljantnim partijama. Čovek odluke ponovo je bio Đeovani, koji je iz slobodnjaka poslao loptu u gornji levi ugao Gomesovog gola.

Čelsi je golovima u prvom poluvremenu bez problema savladao Aston Vilu. Lampard je asistirao Džou Kolu za vodeći pogodak, a Nikolas Anelka je u završnici poluvremena osigurao tri boda 'Plavcima'. Svih 90 minuta na terenu je proveo srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Everton je vodio sa 2:0 golovima Mikela Artete iz penala i Maruna Felainija, pojačanja iz Standrada, i činilo se da će konačno ostvariti prvu pobedu na Gudison parku ove sezone. Ipak, Stiv Tejlor krajem prvog i Dejmijan Daf početkom drugog poluvremena donose bod Njukaslu, koji se takođe nalazi u krizi.

Arsenal je u subotu napravio novi kiks, dok je Mančester junajted bio bolji od Blekburna.

West Ham United – Bolton Wanderers 1:3

Chelsea – Aston Villa 2:0
Manchester City – Liverpool 2:3
Portsmouth – Stoke City 2:1
Tottenham Hotspur – Hull City 0:1
Everton – Newcastle United 2:2