Subota, 04.10.2008.

18:21

Bajern opet ispustio pobedu

Jirgen Klinsman sve je bliži otkazu, pošto je u sedmom kolu Bundeslige Bajern kod kuće igrao sa Bohumom 3:3.

Gosti iz Rura dva gola opostigli su u zavrnih pet minuta utakmice i zadržali se izvan zone ispadanja, dok je Bajern tek jedanaesti. Derbi dana pripao je štutgartu, koji je ubedljivo savladao Verder 4:1. Hofenhajm je savladao Ajntraht 2:1 i bar na dan preuzeo prvo mesto u ligi. Herta je golom Voronjina u finišu meča pobedila u Leverkuzenu, a Keln je slavio u Menhengladbahu.

Nedelja donosi trostruki program zbog mečeva u Kupu UEFA, a Hamburg, Dortmund i Šalke bi pobedama mogli da izbiju na vodeću poziciju.

Rasploloženi Ze Roberto doneo je Bajernu sa dva pogotka veliku prednost pred ulazak u finiš meča, ali Bajernu ni ovo nije dovoljno. Kada je Brazilac u 74. minutu izašao Bohum je preuzeo kontrolu, a zatim u samo 90 sekundi golovima Dabrovskog i Grotea stigao do boda.

Verder je prethodnih nedelja igrao fantastično, postigavši u dva kola čak deset golova. Na Gotlib Dajmleru jednostavno nisu imali šanse – posle pola sata domaćin je vodio 2:0 golovima Kadire i Treša, Hilbert je povisio na 3:0, a i kada je Dijego uspeo da smanji odgovro je stigao od Marka Laniha. Tako je prekinuta serija zelenih od šest mečeva bez poraza, a nastavljena serija spektakularnih pobeda "Švaba" nad njima, posle 6:3 i 4:1 u prethodne dve sezone pored Nekara.

Odlično kolo za Baden-Virtemberg 8posle pobeda Karlsruea i Štutgarta), kompletirao je Hofenhajm. Seoski klub pobedio je Ajntraht 2:1, a heroj je bio Samba Ba. Senegalac je postigao dva gola, svoj treći i četvrti u sezoni, za četvrtu pobedu Hofenhajma i povratak na čelo tabele.

Herta sa BajArene nosi sve bodove zahvaljujući bivšem igraču Leverkuzena. Jedini pogodak postigao je Andrej Voronjin u 89. minutu. Gojko Kačar ponovo nije igrao, dok je Marko Pantelić standardno bio u postavi.

Slovenački reprezentativac Milivoje Novaković doneo je Kelnu prvu pobedu u Menhengladbahu posle 1992. godine. Razmak između dva grada je mali, ali je gužva na zapadnom obodu Rura bila tolika, da su "Jarčevi" na Borusija Park stigli 45 minuta pre utakmice, a početak je kasnio 10 minuta. Uprkos tome oni su odlično počeli i poveli u petom minutu golom Fabrisa Erea. Šest minuta kasnije grešku kolumbijskog golmana Farida Mondragona iskoristio je Rul Brauvers za izjednačenje. Odulka je pala u 88. minutu, kada je Novaković iz slobodnog udarca sa 17 metara izborio pobedu.

Bajer Leverkusen – Herta Berlin 0:1
Bajern Minhen – Bohum 3:3
Borusiha Menhengladbah – Keln 1:2
Hofenhajm – Ajntraht Frankfurt 2:1
Štutgart – Verder Bremen 4:1
Arminija Bilefeld - Karlsrue 1:2