"Raspucani" Fejnord i Midlzbro

U okviru priprema za novu sezonu odigrano je deset prijateljskih utakmica.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Najubedljivije su bile ekipe Midlzbroa i Fejnorda. Enleski premijerligaš pobedio je roterdamsku Spartu sa čak 6:1, dok je u duelu holandskih ekipa Fejnord pregazio Ekscelsior sa 7:0. Zanimljivo je bilo na Ajksovom turniru gde su Inter, za koji je nastupio Dejan Stanković, i Sevilja u prvoj utakmici dana igrali bez golova, ali je na meču domaće ekipe i Arsenala viđeno pet golova.

I pored vođstva Ajaksa od 2:0, Arsenal je uspeo da trijumfuje sa 3:2. Suarez u 34. i Huntelar u 36. minutu bili su strelci za domaćina. Adebajor je imao dve stopostotne šanse u prvom poluvremenu, a onda je u drugom uspeo da dva puta savlada golmana Ajaksa. Prvi gol dao je u 67, a drugi 16 minuta kasnije. Drugi gol za Arsenal postigao je Bendtner u 75. minutu.

Za Ajaks je u drugom poluvremenu nastupio povremeni reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani.

Liverpul je u poslednjim trenucima meča pobedio Lacio golom Voronjina.