Sreda, 23.07.2008.

23:32

Dortmund osvojio Superkup

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su nemački Superkup, prvi trofej u sezoni.

Borusija je na svom stadionu pobedila osvajača duple krune Bajern rezultatom 2:1. Golove za Dortmund postigli su igrači iz istočne Evrope – Poljak Jakub Blaščikovski u 27. i Mađar tamaš Hajnal u 33. minutu. Jedini pogodak za šampione dao je Mehmet Ekidži u 72. minutu.

Dortmund je iskoristio veliku prednost koju mu je rival pružio izostavljajući veći deo prve postave. Nelson Valdes i Hajnal, koji je došao iz Karlsruea, propustili su prilike u prvih 20 minuta. Lel je zatim poklonio odličnu priliku koju tek oporavljeni Kuba Blaščikovski nije propustio.

Šest minuta kasnije Hajnal je pokazao zašto je doveden iz Karlsruea, odličnim slobodnim udarcem za 2:0.

Mladi Ekidži, osamnaestogodišnjak i član Bajernovog drugog tima, ušao je u igru i u prvom napadu iskoristio odličan pâs Tonija Krosa za jedini gol Bavaraca.

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina igrao je svih 90 minuta za Borusiju.

Ove sezone Superkup je zamenio Liga kup, zbog zgusnutosti termina izazvane Evropskim prvenstvom.