Sreda, 28.05.2008.

11:01

Pobeda Crne Gore, remi Nemačke

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Kazahstana, sa 3:0 u prijateljskoj utakmici u Podgorici. Sa druge strane, završne provere u utorak imali su pojedini učesnici Evropskog prvenstva. Francuska, Češka i Poljska zabeležile su pobede, Nemačka je remizirala sa Belorusijom, a nerešeno je odigrala i Austrija, u duelu sa Nigerijom.

Pred oko 6.000 navijača na stadionu pod Goricom, dvostruki strelac za Crnu Goru bio je Đalović, a u strelce se upisao i Drinčić, sve u prvom poluvremenu. Posle Estonije i Norveške to je treća uzastopna pobeda "Đetića" u pripremama za kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

U Kajzerslauternu, Nemačka je ispustila dva gola prednosti protiv Belorusije. Nemačka je povela u 10. minutu, kada je Klose iskoristio dodavanje Podolskog i savladao Homutovskog, a u 20. minutu, Koritko je zatresao mrežu svog tima i udvostručio prednost Nemaca. Ipak, tim Joakima Leva imao je previše propuštenih prilika u nastavku meča, a na drugoj strani greške u odbrani "Pancera" iskoristio je centarfor ruskog Tomska Vitali Buljga, koji pogocima u 60. i 88. minutu postavlja konačnih 2:2.

Debitant Bafetimbi Gomis postigao je oba gola Francuske u pobedi nad Ekvadorom u Grenoblu. Centarfor Sent Etjena upisao se u strelce u 58. i 85. minutu i skoro osigurao mesto na spisku Rejmona Domeneka za Austriju i Švajcarsku.

Dva gola postigao je i centarfor Nirnberga Jan Koler, u pobedi Češke nad Litvanijom, 2:0, dok je Poljska slavila nad Albanijom, sa 1:0, pogotkom Zuravskog u 3. minutu.