Subota, 17.05.2008.

17:26

Siti poražen u prijateljskom meču

Izabrani tim fudbalske tajlandske Premijer lige pobedio je u subotu u prijateljskoj utakmici kombinovanu ekipu engleskog premijerligaša Mančester siti sa 3:1. Englezi su poveli golom Ekvadorca Felipea Keseda u 22. minutu, a izjednačujući gol za tajlandsku ekipu postigao je Brazilac Fabijano u 37. minutu. Tajlanđani su sa 2:1 poveli u 44. minutu golom Tavana Šripana, a treći pogodak za domaću ekipu postigao je Tana Čanabate iz slobodnog udarca u 73. minutu.

Meč je igran na stadionu Radžamangala u Bankoku pred 25.000 gledalaca.

Mančester siti se nalazi na turneji u Tajlandu, a za englesku ekipu od stardandnih prvotimaca igrali su Martin Petrov, Darijus Vasel, Ditmar Haman i Brazilac Đovani.