21:20

Realu derbi, debakl Valensije

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju 3:1 u derbiju 30. kola španske Primere. Madriđani su ovom pobedom, osam kola pre kraja prvenstva, napravili veliki korak ka odbrani titule, pošto sada imaju šest bodova više od drugoplasiranog Viljareala. Ostali nedeljni dueli doneli su nekoliko velikih iznenđenja. Valensija je ponovo razočarala svoje navijače pošto ih je na Mestalji deklasirala Maljorka 3:0.

Isto je prošao i Espanjol na svom Monžuiku protiv Santandera, a pobedu u gostima ostvarila je i Osasuna protiv Hetafea (2:0). U ostalim mečevima igranim u nedelju popodne pobede na svom terenu ostvarili su Almerija, Valjadolid i Deportivo, a meč Rekreativo – Bilbao završen je bez pobednika (1:1).

Real je pobedio Sevilju deseti put u poslednjih jedanaest duela na Bernabeu, i što je još važnije, Madriđani su prekinuli seriju od dva poraza u nizu. Sa druge strane, Sevilja je u Madrid stigla u promenjljivoj formi (dve pobede i dva poraza u poslednje četiri utakmice).

Madriđani su potpuno zasluženo pobedili, a trijumf su najavili već u osmom minutu. Vesli Snajder je izveo prekid, a gol za vođstvo postigao je Argentinac Gabrijel Hajnce pošto ga je odbrana gostiju neshvatljivo zaboravila u srcu šesnaesterca.

U nastavku meča Real je lako mogao da duplira prednost, ali su veliki promašaji Iguaina i Raula u 28. minutu kažnjeni deset minuta kasnije. Dani Alveš poslao je dugu loptu u kazneni prostor, Keita je glavom spustio do Kanutea koji je izjednačio lepim volej udarcem.

Ipak, svoju nadmoć Real je pokazao već u sledećem napadu. Ponovo je Holanđanin snajder bio asistent, a svoj 290. gol u karijeri postigao je kapiten ekipe Raul Gonzales.

U drugom poluvremenu tim Bernda Šustera nastavio je da preti, Argentinac Iguain je u 59. minutu imao dve odlične prilike. Prvu je propustio zbog lošpeg prijema, a drugu posle odlične intervencije Palopa. Ipak, šest minuta kasnije Iguain je nagrađen za odlično izdanje.

Kreator je bio Guti koji je posle sjajne kontrole lopte odlično uposlio Argentinca, a Iguain ovoga puta nije pogrešio, i Real je došao do velikih 3:1. Do kraja meča domaćin je rutinski odradio posao, i zabeležio veoma važnu pobedu.

Koliko Valensija loše igra ove sezone, pokazuje i činjenica da je ovo bio istorijski, prvi trijumf Maljorke na Mestalji u 21. meču. Ekipa Ronalda Kumana seriju od pet mečeva bez pobede prekinula je pobedom nad Realom u prošlom kolu, dok je Maljorka poražena samo jednom u poslednjih 12 kola.

Posle velike pobede na Santijago Bernabeu navijači „slepih miševa“ očekivali su novi trijumf, ali njihov tim ponovo je razočarao. Gosti su već posle 20 minuta vodili 2:0, pošto su se u strelce upisali Guiza u 10. i Ramis 18. minutu. Kuman je već u prvom delu ubacio Morijentesa, ali ni to nije pomoglo domaćinu.

Na poluvremenu je ostalo 2:0, a Guiza je svojim drugim golom u 55. minutu dokrajčio Valensiju. Maljorka je sada deveta na tabeli sa 40 bodova, dok je Valensija sa bodom manje na 12. mestu.

Junak pobede Deportiva nad Mursijum Havijera Klementea bio je Ćisko koji je postigao het-trik za domaćina. Mursija je povela već u drugom minutu preko De Lukaša, ali je napadač Deportiva u nastavku praktično sam doneo svom timu tri boda.