Nedelja, 30.03.2008.

20:54

Energi izašao iz zone ispadanja

Fudbaleri Energija iz Kotbusa izašli su iz zone ispadanja, posle pobede nad Hertom od 2:1, u 26. kolu Bundeslige. Kotbus sada ima bod više od Duizburga i Arminije, i sledi im velika borba za opstanak. U drugom nedeljnom meču Hanover i Štutgart igrali su bez golova, što Štutgart ostavlja ispod petog mesta, koje vodi u evropske kupove.

Štutgart je propustio priliku da uhvati priključak sa Verderom i Bajerom, iako je ostao neporažen i u sedmom uzastopnom meču. Hanover je u veoma lošoj formi, sa samo jednom pobedom u deset mečeva.

Na Stadionu prijateljstva u Lužici domaćin je nastavio spektakularnu seriju protiv Herte, ekipe koju su pobedili šest puta u deset duela.

Brazilac Rafael pripremio je zemljaku Mineiru prvi gol na meču posle 21 minuta. Izjednačenje je doneo igrač utakmice Ervin Skelja. Albanski reprezentativac je prvi put pogodio mrežu Herte u 41. minutu.

U nastavku meča domaćin je vršio pritisak, Branko Jelić je pogodio stativu, a u 63. minutu Skelja je pogodio sa bele tačke.

Gosti, za koje je posle pauze zbog povrede konačno zaigrao Marko Pantelić, odmah su krenuli u napad, a u sledećem minutu Mineiro je pogodio prečku.