Nedelja, 30.03.2008.

19:43

Nova bruka Milana, pobeda Udinezea

U senci tragične smrti navijača Parme, zbog koje je odložen meč Juventus – Parma, u nedelju popodne igrani su mečevi 31. kola italijanske Serije A. U malom derbiju Udineze je na svom terenu savladao Fjorentinu 3:1, novo razočarenje priredio je Milan koji je na San Siru poražen od Atalante 2:1, duel Livorno – Sijena završen je bez golova, a pobede su istvarili timovi iz Đenove. Sampdorija je slavila na gostovanju Empoliju 2:0, dok je Đenova na svom Marasiju pobedila Ređinu 2:0.

Borba za mesto koje vodi u Ligu šampiona u Seriji A sve je zanimljivija. Udineze je ovom pobedom prišao Fjorentini na samo tri boda zaostatka u borbi za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Bio je ovo i duel dva srpska reprezentativca. U domaćem sastavu svoje mesto na levom beku zauzeo je Aleksandar Luković, dok je za Fjorentinu igrao Zdravko Kuzmanović.

Domaćin je poveo golom Inlera u 13. minutu, a tim rezultatom je i završen prvi deo. Početkom drugog dela trener Fjorentine Čezare Prandeli u igru je ubacio legendarnog Kristijana Vijerija, i ta izmena se isplatila u 63. minutu kada je upravo Vijeri izjednačio na 1:1.

Ipak, domaćin je sva tri boda obezbedio desetak minuta kasnije. Prvo je Arturo Di Natale postigao gol za 2:1, a konačan rezultat postavio je Fabio Kvaljarela pet minuta kasnije.

Pobedu Udinezea mogao je da iskoristi Milan koji je, ipak, ponovo razočarao na svom terenu. Bio je ovo treći poraz u poslednje četiri utqakmice ekipi Karla Ančelotija. Tragičar utakmice sigurno je plejmejker Milana Andrea Pirlo koji je u poslednjem minutu promašio jedanaesterac za 2:2.

Pre toga Atalanta je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Flokarija u 32. i Lanđele u 42. minutu utakmice, a veteran Paolo Maldini je pet minuta pre kraja smanjio na 2:1. Milan se sada nalazi na pet koraka iza četvrtoplasirane Fjorentine, i u narednih sedam kola predstoji im teška borba za Ligu šampiona.

Đenova je protiv Ređine zabeležila drugu pobedu u nizu, a jedan gol je ponovo postigao najbolji strelac lige Marko Borijelo, koga se Milan olako odrekao. Borijelo je svojim 1. golom doveo domaćina do prednosti 59. minutu, a pobedu je obezbedio Rosi u poslednjem minutu utakmice.

U poslednjoj utakmici kola, u večernjem terminu, Napoli je na svom terenu savladao Palermo rezultatom 1:0 golom Hamašika, a meč Juventus - Parma je odložen.