Nedelja, 30.03.2008.

19:23

Čelsi opet drugi, derbi Liverpulu

Fudbaleri Čelsija pobedili su Midlzbro 1:0 i vratili se na drugo mesto Premijer lige. Šest kola pre kraja oni imaju pet bodova manje od Mančester Јunajteda, koji im u goste dolazi 26. aprila. Liverpul je dobio gradski derbi takođe jednim golom, čime je odmakao Evertonu pet bodova i sasvim se primakao četvrtoj poziciji i kvalifikacijama za Ligu šampiona. U duelu dva razočarenja sezone Njukasl je kao gost šokirao Totenhem 4:1. Drugom uzastopnom pobedom "Svrake" su gotovo overile opstanak.

U dva ključna meča dana odluka je pala veoma brzo. Na Stamford Bridžu Rikardo Karvaljo je u gol pretvorio centaršut Vejna Bridža posle samo pet minuta. Čelsi je imao mnogo sreće, jer mu se okvir gola tresao dva puta, posle šuta Afonsa Alveša sa 35 metara i udarca glavom Dejvida Vitera.

Prvi deo meča potpuno je pripao Čelsiju, koji je propustio niz prilika, a posebno se ispromašivao Didije Drogba. Promašaji su mogli da se osvete londonskom klubu u završnih 20 minuta, kada se Boro probudio, ali su i gosti imali dva neverovatna promašaja, koja su ih koštala bodova.

Liverpul je u 178. derbiju Mersisajda poveo posle sedam minuta, kada je Kajt spustio loptu Toresu, a "El Ninjo" lepo prosledio loptu pored Toresa za 28. gol u sezoni.

Everton je već neko vreme van forme, a u duelu sa najvećim rivalom mogli su da prime još nekoliko golova, najbliži je bio Stiven Džerard, koji je u 40. minutu akciju u tri poteza okončao udarcem u stativu.

Gosti su na Enfildu napravili pritisak u finišu, ali nisu stvorili mnogo prilika, bolju od ostalih prpustio je Lion Osman.

Njukasl je na Vajt Hart Lejnu blistao, uspevši da se vrati posle vođstva domaćina 1:0. Habib Beje propustio je priliku za "Svrake" na početku meča, ali je Totenhem poveo prvi, pogotkom Darena Benta, trećim njegovim golom u dve utakmice.

Pre poluvremena izjednačio je Niki Bat, a preokret je doneo Žeremi iz slobodnog udarca. Finiš je u potpunosti pripao "crno-belima", koji su golovima Ovena (na sjajnu asistenciju Viduke) i Obafemija Martinsa (posle solo akcije) zaokružili briljantnu pobedu.

Čelsi - Midlzbro 1:0
Totenhem - Njukasl 1:4
Liverpul - Everton 1:0
Birmingem - Mančester Siti 3:1
Bolton - Arsenal 2:3
Derbi - Fulam 2:2
Mančester Junajted - Aston Vila 4:0
Portsmut - Vigan 2:0