Nedelja, 30.03.2008.

15:39

Dramatična pobeda Partizana u Čačku

Fudbaleri Partizana povećali su prednost na sedam bodova na vrhu Meridian Superlige posle dramatične pobede nad Borcem, u Čačku, sa 1:0 (0:0) u poslednjem meču 22. kola. Jedini gol postigao je Nenad Đorđević, iz slobodnog udarca, u 92. minutu. To je treći put ovog proleća da je Đorđević doneo Partizanu pobedu jedinim pogotkom na utakmici. Partizan sada ima 53 boda, dok Crvena zvezda, koja je u subotu remizirala sa ekipom Mladosti, ima 46.

Fudbaleri Partizana ušli su u meč sa Borcem znajući da bi pobedom povećali prednost u odnosu na "večitog rivala", koji je u subotu ponovo izgubio bodove. Borac je u jesenjem delu sezone već oduzeo Partizanu dva boda posle remija bez golova u Humskoj, a dugo se činilo da će se i drugi ovosezonski meč dva tima završiti istim rezultatom.

"Crno-beli" su imali terensku tokom većeg dela meča, ali su teško stvarali prilike za gol. Najbolje šanse imao je Dragan Čadikovski. U dva navrata, u 19. i 62. minutu, golman Borca Saša Radivojević mu je "ušao u šut" kada je Makedonac izašao sam pred gol, dok je u trećoj situaciji centarfor Partizana pogodio prečku udarcem sa ivice šesnaesterca.

Stalna incijativa uz veliki broj neuspešnih akcija stvorili su veliku nervozu kod gostujućih fudbalera, zbog koje je Lamine Dijara u 87. minutu zasluženo dobio drugi žuti karton i isključenje kada je udario protivničkog igrača. Usledile su nemile scene. Navijači Borca vređali su Senegalca na rasnoj osnovi, a ovaj im je uzvratio podignutim srednjim prstom.

Kada se činilo da će se Partizan iz Čačka vratiti bez sva tri boda, odgovornost je preuzeo defanzivac Nenad Đorđević. Igrač koji je ovog proleća već dva puta bio donosio Partizanu pobedu, doneo je ekipi Slaviše Jokanovića nova tri boda sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara u nadoknadi vremena.

U sledećem kolu, u sredu, Partizan dočekuje Bežaniju, a Crvena zvezda Napredak, dok je sledećeg vikenda na programu novi prvenstveni "večiti derbi", ovog puta na stadionu Partizana.

Gledalaca: 5.000; Sudija: Ninoslav Spasić iz Surdulice

Borac: Radivojević, Antić (Spasojević), Rendović, Dmitrović, Poledica, Krnjinac, Dragutinović, Mugoša, Lazović (Djoković), Stojanović (Bošković), Jeftić.
Partizan: Božović, Rnić, Vještica, Moreira, Lazić (Maletić), Tošić (Cvetković), Ednilson, Diara, Obradović, Đorđević, Čadikovski (Stjepanović).