Subota, 08.03.2008.

21:09

Goleada u Štutgartu, pobeda Bajerna

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Verder 6:3, u derbiju 23. kola nemačke Bundeslige. Debakl Verdera iskoristio je Bajern, koji je trijumfom nad Karlsrueom od 2:0 pobegao Verderu na sedam bodova viška. U ostalim mečevima igranim u subotu Šalke je slavio u gostima protiv Arminije 2:0, a 1:1 je bilo u duelima Ajntraht – Bohum i Duizburg – Hanza.

Bajern je u meč sa Karlsrueom ušao kao favorit, ali su izabranici Otmara Hicfelda bili umorni od duela sa Anderlehtom (5:0), odigranim u četvrtak u Kupu UEFA.

Domaći tim je poveo u 40. minutu pogotkom Luke Tonija, a konačan rezultat postavio je Frank Riberi u 64. minutu.

Za razliku od Bajerna, obaveze u evropskim takmičenjima ostavile su traga na formu fudbalera Verdera iz Bremena, koji je, posle poraza od Glazgov Rendžersa, doživeo neuspeh i protiv Štutgarta.

Junak trijumfa domaćeg tima u goleadu na Gotlib Dajmleru bio je reprezentativac Nemačke Mario Gomez koji je postigaohet-trik (20, 43. i 65. minut), dva gola dao je Žorž Kakau (66. i 87. minut), a šesti pogodak Štutgarta bio je autogol Pera Mertesakera u 83. minutu.

Verder je odlično počeo, pošto je poveo golom Huga Almeide u devetom minutu, a zatim je usledio veliki preokret Štutgarta, koji su gosti golovima Markusa Rozenberga i Sebastijana Beniša uspeli samo da ublaže.

Fudbaleri Šalkea koji su u sredu izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, trijumfovali su na gostovanju Arminiji iz Bilefelda sa 2:0.

Pogotke za tim iz Gelzenkirhena postigli su Hugo Varela u 24. i Halil Altintop u 74. minutu, a reprezentativac Srbije Mladen Krstajić odigrao je veoma dobro svih 90 minuta u gostujućoj ekipi.